Zalogowanych: 15

Superliga: Wygrana KPR–u w Olkuszu

Niedziela, 26 października 2014, 22:29
Aktualizacja: 23:19
W ósmej kolejce PGNiG Superligi piłkarki ręczne KPR–u Jelenia Góra udały się do Olkusza, aby rozegrać mecz z tamtejszym SPR–em trenowanym przez Zdzisława Wąsa. Jeleniogórzanki okazały się lepsze wygrywając 34:29.

Drużyna Srebrnych Lwic przystąpiła do spotkania bardzo skoncentrowana i zanotowała świetny początek pojedynku prowadząc w 3. minucie już 4:1. Przyjezdne zaczęły odrabiać straty i w 16. minucie meczu do remisu doprowadziła swoim celnym rzutem Jelena Bader. Chwilę później to jeleniogórzanki odskoczyły na dystans trzech trafień po skutecznych akcjach Małgosi Buklarewicz, Marioli Wiertelak i Marty Dąbrowskiej. Końcówka pierwszej połowy to pogoń miejscowych za wynikiem, ostatecznie na przerwę do szatni schodziliśmy z przewagą jednej bramki (18:17). Od 39. minuty nasz zespół złapał właściwy rytm i zdominował rywalki, wypracowując sobie komfortową przewagę rozbijając defensywę olkuszanek nawet grając w potrójnym osłabieniu. Jak się okazało, był to decydujący moment tego spotkania. Nasze zawodniczki prowadząc różnicą siedmiu "oczek" na pięć minut przed końcem meczu mogły powoli cieszyć się już z wygranej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem naszego zespołu różnicą pięciu bramek.

SPR Olkusz - KPR Jelenia Góra 29:34 (17:18)

KPR: Janik, Kozłowska - Buklarewicz (7), Bader (7), Dąbrowska (7), Wiertelak (6), M. Mączka (3), Grobelska (2), Michalak (2), Tomczyk, Jasińska, Oreszczuk