Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4310
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wycinają zdrowe drzewa?

Czwartek, 20 listopada 2008, 8:15
Aktualizacja: Piątek, 21 listopada 2008, 8:18
Autor: Angela/tejo
JELENIA GÓRA: Wycinają zdrowe drzewa?
Fot. Archiwum Czytelnika
Dwadzieścia drzew trafi w tym roku pod „topór” na Wzgórzu Kościuszki. Zdaniem gospodarzy parku są one suche i spróchniałe, przez co zagrażają bezpieczeństwu nie tylko spacerowiczów. Mogą też „zarazić” pasożytami inne drzewa. Nasz Czytelnik twierdzi tymczasem, że usuwane są zdrowe egzemplarze. – To nieprawda – ripostują zarządzający terenem.

– Typuje się chore drzewo i najpierw bardzo szybko wycina się jakieś ładne obok, błyskawicznie usuwa się wszystko co możliwe, maskuje się (czytaj: postarza) świeży pieniek (drzewo ścina się przy samej ziemi) i po 2-3 godzinach śladów prawie nie ma! I teraz następuje wycinka chorego drzewa i tu prace co nieco trwają! Może się mylę, ale jest kilka takich miejsc gdzie ta metoda skutecznie została zastosowana – napisał do Jelonki jeden z jeleniogórzan mieszkających w pobliżu parku.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej stanowczo takie stanowisko dementuje. - Do końca grudnia usuniemy tylko 20 sztuk, które zostały zlecone nam przez urząd miasta i na które są jeszcze pieniądze. Wcześniej o wycinkę tych drzew apelowali również mieszkańcy, którzy twierdzili, że zagrażają one ogólnemu bezpieczeństwu – tłumaczy Maria Markowska, kierownik działu zieleni MPGK.

Jak mówią pracownicy MPGK brak funduszy oznacza, że do końca roku żadne inne „suszki” nie będą już wycinane. Piły będzie można usłyszeć już tylko przy drogach, gdzie przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów przed zimą usuwane będą utrudniające jazdę lub stwarzające zagrożenie na drodze konary i gałęzie.

Na wycinkę 20 sztuk drzew na Wzgórzu Kościuszki przeznaczono około 18 tysięcy złotych. Prace mają potrwać do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
440
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group