Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7380
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Wycieczką na Śnieżkę zaprotestują przeciwko przemocy wobec zwierząt

Piątek, 19 sierpnia 2011, 8:04
Aktualizacja: 17:31
Autor: Angela
Około trzydziestu właścicieli psów wraz ze swoimi pupilami weźmie udział w wycieczce na Śnieżkę, którą zaplanowano na najbliższą sobotę.

Pomysłodawcami akcji jest fundacja Akity w Potrzebie, która w ten sposób chce m.in. zaprotestować przeciwko przemocy wobec zwierząt oraz opieszałości urzędów w wydaniu decyzji o odebraniu właścicielowi psa Aresa, nad którym obecnie fundacja sprawuje opiekę.

Ares, to pies z Nowej Soli, który w czerwcu br. został odebrany właścicielowi przez Straż Ochrony Zwierząt z Zielonej Góry.

Był wygłodzony, odwodniony i wycieńczony. Kilka dni po jego zabraniu i przekazaniu do ośrodka szkolenia w Jeleniej Górze, gdzie psiak ma chociaż w części odzyskać zaufanie do ludzi, złożony został wniosek o prawne odebranie psa. Do tej pory jednak urząd gminy z Nowej Soli takiej decyzji nie wydał, wystąpił jedynie do sądu o odpis wyroku skazującego właściciela zwierzęcia. Sąd z kolei odpisu jeszcze nie wydał.

Podczas wezwania do stawiennictwa w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli, właściciel zwierzęcia próbował tłumaczyć, że pies został mu odebrany przed wyrokiem Sądu Rejonowego skazującym go na m.in. "przekazanie psa wybranej osobie lub instytucji w ciągu 30 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku". Zaznaczył też, że gdyby nie nasza interwencja, zwierzak trafiłby do jego kolegi. Tymczasem my podjęliśmy decyzję o odebraniu psa, by ratować jego życie. Takich przypadków traktowania psów odnotowujemy kilkadziesiąt.

Sobotnia wyprawa na Śnieżkę ma być symboliczną akcją protestacyjną przeciwko przemocy wobec zwierząt i opieszałości urzędów i instytucji w udzielaniu pomocy maltretowanym zwierzakom. Do tej akcji mogą się włączyć mieszkańcy Jeleniej Góry. Uczestnicy ruszają z Ośrodka Szkolenia dla Psów, który znajduje się pod Górą Szybowcową. Każdy, kto chciałby się przyłączyć do akcji, może zgłosić się ze swoim pupilem w tym miejscu w sobotę o godz. 9.00.

Waldemar Leszczyński, koordynator jeleniogórskiej akcji zaznacza jednak, że każdy pies musi być prowadzony na smyczy, bo Akity są z natury samotnikami i nie tolerują innych psów. O godz.10.00 - 10.30 uczestnicy zbierają się na parkingu przy dolnej stacji kolejki linowej w Karpaczu, skąd pomaszerują na Śnieżkę. Powrót zaplanowano na około godz. 18-19.

Więcej informacji na temat akcji można uzyskać pod nr tel. 790 547428.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group