Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7527
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Wyciągiem do szczęścia?

Czwartek, 13 maja 2010, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: Ania
„Kowarskie wyciągi narciarskie – marzenie czy rzeczywistość? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy dzisiejszego spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Szkolnej o godzinie 18.00. W debacie wezmą udział główny inspektor projektu, Józef Pilch, burmistrz miasta Kowary, Mirosław Górecki i wiele innych osób.

Debatę poprowadzi doradca dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej Andrzej Więckowski. Będzie to już drugie spotkanie tego typu w Kowarach. Organizatorem debaty jest Stowarzyszenie PRO Kowary przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury.

Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa ma powstać na Osiedlu Podgórze. Inwestor planował wybudować cztery koleje linowe. Według planów najdłuższe, w kierunku gór Czoło i Sulica, mają być sześcioosobowe i bardzo szybkie - pięć metrów pokonają w ciągu sekundy. Natomiast dwie kolejne, krótsze, w tym łącznik między Czołem, a Sulicą, będą dwu i czteroosobowe.

Korzystający z nich narciarze do miejsca zjazdu mieliby dotrzeć pod półokrągłymi osłonami. Tego typu inwestycja z powodzeniem mogłaby konkurować z nartostradami w Czechach i miastach po polskiej stronie Karkonoszy.

Nie wiadomo jednak, kiedy tak naprawdę inwestycja powstanie. Do niedawna rozpoczęcie prac budowlanych skutecznie blokowali ekolodzy, którzy tłumaczą, że w tym miejscu tak ogromna inwestycja negatywnie wpłynęłaby na środowisko. Mają tutaj na myśli między innymi kilkadziesiąt gatunków ptaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
20
Coraz lepiej
35%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
25%
Nie najlepiej
15%
Wciąż fatalnie
25%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group