Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6037
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyburzą fontannę przy ulicy Wolności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 27 stycznia 2010, 8:09
Aktualizacja: Czwartek, 28 stycznia 2010, 7:54
Autor: Angela
Fot. Angela
Miał być generalny remont za 100 tysięcy złotych. Będzie rozbiórka i równiutki trawnik – mowa o wodotrysku nieopodal tzw. „baniaków”. Jedna z wodnych atrakcji Jeleniej Góry, symbol prosperity lat 70. XX wieku – nieczynna od ubiegłego roku – zniknie co najmniej na dwa lata.

Przyczyną wyłączenia w minionym roku fontanny i spuszczenia z niej wody były szczeliny w betonowej niecce, przez które wypływała znaczna część wody. Wówczas podjęto decyzję, że fontanna – zbudowana w drugiej połowie lat 70. XX wieku w czasach „propagandy sukcesu” – przez rok nie będzie funkcjonować, ale rok później zostanie przebudowana, a obok niej będzie skwerek. Niestety w tym roku okazało się, że nie będzie tam ani skwerku, ani fontanny. Takie plany miał były zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Jego następca zmienił zdanie. Naprawa tej fontanny jest bezcelowa, bo nic ładnego nie da się z niej zrobić – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Dlatego dwa lata temu padła propozycja przygotowania koncepcji architektonicznej przekształcenia tego terenu w coś innego, ale również w wykorzystaniem wody. Z kosztorysu przed wykonawczego okazało się, że jest to kwota około 1,5 mln zł. Z uwagi na dużą ilość zadań inwestycyjnych, które są dla miasta bardzo ważne i które obecnie prowadzimy, nie starczyło pieniędzy na wszystko i uznaliśmy, że ten wydatek może jeszcze poczekać.

Plany aktualne: obiekt ma zostać rozebrany, teren zostanie wyrównany oraz zasiany trawą i w tej formie poczeka na lepsze czasy. Początkowo na rozbiórkę fontanny planowana była kwota 600 tys. zł. Pod fontanną są duże zbiorniki, które przy kompleksowej rozbiórce czy przebudowie trzeba byłoby wyciągnąć.

– Jest tam bardzo dużo infrastruktury, dlatego koszt kompleksowego zagospodarowania tego terenu to kilkaset tysięcy złotych, dlatego by nie tracić pieniędzy budżetowych lepiej będzie rozebrać ten teren i na razie zostawić go nawet w formie trawnika, natomiast w chwili kiedy znajdą się pieniądze, za dwa – trzy lata można pomyśleć o przebudowie tej fontanny – mówi Jerzy Lenard.

W tym roku będziemy po wszystkich ważniejszych przedsięwzięciach, kiedy rozstrzygną się wszystkie większe inwestycje. Jest więc realna szansa, że w budżecie na rok 2011 to zadanie będzie mogło być zrealizowane.
Obecnie pod przebudowę fontanny przygotowano całą dokumentację. Nie ma jednak możliwości pozyskania pieniędzy ze środków zewnętrznych na przebudowę obiektu. Mieszkańcom przyjdzie więc czekać na nadmiar pieniędzy w budżecie miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (125) Dodaj komentarz

~dj 27-01-2010 8:27
to oczywiście w ramach rewitalizacji al. wojska polskiego;-)
~Niuniuś 27-01-2010 8:29
Jak zwykle nic nowego, brak kasy budżet pusty. Trzeba wydać pieniążki na coś innego prawdopodobnie ważniejszego ale co ? ot pytanie
~ 27-01-2010 8:35
Mydlą oczy, fontanna już nie wróci, problem mają z głowy.
~ 27-01-2010 8:46
zostawić, jak jest. komu ona przeszkadza? szkoda prądu i czasu na bezcelowe dłubanie trawnika za 600 tysia...
~iga 27-01-2010 8:47
Będzie nowa toaleta dla psów...
~pola 27-01-2010 8:52
dziwne a za tej wstretnej obrzyganej komuny dzialaly i to dwie a nawet trzy bo i w Cieplicach byla !!!do du.... z takimi rządami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~zdegustowany 27-01-2010 8:53
znając sposób działania naszych władz i ich konsekwencje w postanowieniach, jak raz zlikwidują fontannę, to już jej nigdy nie odbudują. Tak Panie Lenard, Panie Obrębalski - do końca zróbcie prowincję z Jeleniej Góry, jesteście na jak najlepszej drodze. A na trawnik po fontannie wpuśccie panów i pańcie ze swoimi czworonożnymi pupilkami, również tam będą mogły zas...ć cały trawnik!
Cień 27-01-2010 8:56
d...le! Tylko potrafią likwidować, co oni zrobili w tej wiosce oprócz obleśnych marketów? Założę się, że tam powstanie jeszcze jeden market, chociaż ja bym tam widział rondo z fontanną po środku, a nawet z palmą. A tak w ogóle, to pieniędzy teraz nie ma, a 600 tyś. planowali na rozbiórkę. Nie lepiej byłoby wypełnić nieckę ziemią i zasadzić kwiaty? chyba nie bo ktoś musi zarobić, no i płyty granitowe się komuś przydadzą.
~mucha 27-01-2010 9:08
Może i propaganda sukcesu , ale działała ta fontanna przez kilkadziesiąt lat, aż ją w końcu kapitalizm wykończył . Rozebrać , wyrównać teren , zasiać trawkę i ładna działeczka pod jakiś pawilonik ( dla swojaka oczywiście ) . Obym się mylił .
~zxx 27-01-2010 9:24
Jedyna najlepsza, najtańsza, naj. naj. firma z Siedlęcina musi mieć jakiś kontrakt. na razie jako naj. wygra przetarg na fontanne a następny przetarg to już tylko tunel pod Śnieżką.
~kizior 27-01-2010 9:44
Ja mam lepszy pomysł,miasto powinno zatrudnić do remontu bezdomnych ze schroniska Brata Alberta a nie firmy swoich kolesi.Od razu koszty spadły by o połowę.
~ 27-01-2010 9:51
To jest kraj cudów, na remont nie mają 100tys zł ale na rozbiórkę nagle jest 600tys. przecież to jest chore !!
~hi-hi, ha- ha 27-01-2010 9:55
pan Luzniak mial wizje a pan Lenard juz tej wizji niw ma lub nie czuje blusa,a moze teraz jest wiyja fontanny przy obwodnicy poludnioej buhahaha
~alfonso 27-01-2010 9:55
Zostawcie zbiry Fontannę w spokoju !!!!!!!!!!!!!!!!
wupe 27-01-2010 10:02
postawić tam biedronkę!
~znawca tematu 27-01-2010 10:02
~~do poprzednikow!!!~!!!! A WY myslicie ze jak przyjdzie inna partia rzadzaca to cos sie zmieni w tym grajdole, bedzie takie samo go.....jak do tej pory,miasto jest tak zadluzone az strach pomyslec
~ja 27-01-2010 10:20
No tro kolejny pomysł tego speca od organizacji i zarządzania. Tylko na komune narzekac umieją, a cio by mieli do sprzedawania i niszczenia, gdzyby nie tamte czasy ? A gdzie estetyka miasta ? Parki, skwery, kwiaty, fontanny własnie. Niech się panowie władcy przejada do ościennych krajów, to zobaczą, jak wygląda miejski krajobraz. Przyszedł walec i wyrównał. Mózgi też ...
~Kontroler 27-01-2010 10:20
Cyt: "Naprawa tej fontanny jest bezcelowa, bo nic ładnego nie da się z niej zrobić – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry." A może to tylko zdanie pana Lenarda??? Może i najpiękniejsza nie jest, ale jest "reliktem". Uważam, że fajnie przy niej posiedzieć w upalne dni pod drzewkiem. Nawet jak rok nie będzie lała wody. Zaplanujcie remont w budżecie na przyszły rok. Poza tym czegoś nie rozumiem - planowany remont 100 tys.zł, a rozbiórka 600 tys. zł??? To na rozbiórkę jest a na remont nie??? :O
~m1 27-01-2010 10:26
Wracając do kosztów...Ciekaw jestem co to za "firma" będzie tak zarabiona ?Wydaje mi się, że 600 tys. złoty to spora sumka... Który koleżka prezydenta dostanie takie "małe" zlecenie?Jak tak dalej będzie to za wymianę żarówki w latarni na Placu Ratuszowym trzeba będzie zapłacić kwotę 500 złoty.....
~ 27-01-2010 10:52
Szanowni Państwo ! Kiedy pisałem, że szykuje nam sie wieloletnia stagnacja i marazm na najblizsze lata, wielu nie wierzyło?! No i prosze ! Szczerość Pana Lenarta jest wprost rozbrajająca !!! On dobrze wie, że po zaciągnieciu kredytów na budowe " OBWODNICY " tj. 125 mln. oraz "AKUAPARKU " 46 mln. /nie mówiac o innych zabawkach/, AKTUALNIE NAM PANUJACYCH , miasto będzie bokami robiło. Bowiem w tzw. "dotowanych" inwestycjach jest TAK !!! Najpierw zaciąga się kredyt komercyjny - potem realizuje sie całą inwestycję - następnie /po jej pozytywnym odbiorze/, przedstawia sie fakturę do refundacji !!! To często kilka lat , przez który to okres już płaci sie odsetki et.cet. et cet... Kilku internautów /znających się na rzeczy/, wyliczyło dokładnie, że te tzw. "DOTACJE" zjedzą właśnie odsetki ! A wiec zarobią BANKI !! za całość tych sukcesów ZAPŁACIMY WIĘC MY WSZYSCY KOWALSCY !!! Nie będzie więc pieniędzy na upiększanie miasta , porzadki, łatanie dróg i inne tego typu "FANABERIE " !!! Ale będziemy mieli " OBWODNICĘ " 2,5 KILOMETROWĄ AUTOSTRADĘ DO NIKĄD !! O przepraszam - do Karpacza i Cowbojskiego Miasteczka !!! Dobrego samopoczucia życzę : Józef Gajewski ...
~ZABOBRZANIN 27-01-2010 11:07
Aaaaa ja bym kupił jeszcze jedną skode do wożenia d, a mieszkańcy niech kupią sobie balie... i gruszki do lewatywy na fonntanne... po co płatnikom jakiś fajny zakątek !
~Seti 27-01-2010 11:15
A ja może tak ogólniej. Wydaje mi się, że my, wyborcy powinniśmy się przyglądać wybieranym również pod względem pochodzenia. Oczywiście nie chodzi o jakąś ksenofobię, ale o wyglądzie i życiu tego miasta powinni decydować ludzie zżyci z nim, wychowani tutaj, kochający to miasto. Pan Obrębalski napewno nie jest taką osobą. Jest kosmopolitą. Pewnie to dobrze, ale nie dla miasta. On całą parę powinien wkładać w pracę dla tego miasta, a nie w lansowanie się na zewnątrz. Czekam, aż to miasto zasłuży na prezydenta pokroju Zdrojewskiego czy Dutkiewicza. Żeby bzć prezydentem trzeba bzć menadżerem z jajami, a nie mimozą typu MO.
~nimfon 27-01-2010 11:18
taaa jasne juz o nowej fontannie mozna zapomniec, a kasa i tak pojdzie na inne gowno ehh
~ 27-01-2010 11:32
i bardzo dobrze...i tak nigdy nie działała
~Anty-kryzysowiec 27-01-2010 11:38
Szkoda , ze fontanna z okresu sukcesu socjalistycznego będzie zlikwidowana - a dlaczego nie zostanie zbudowana w tym miejscu nowoczesniejsza piekna fontanna z wodotryskiem i symbolem obecnego sukcesu gospodarczego Jeleniej Gory ? Będzie chyba taka fontanna jaki rozwój i władze miasta- na to sie zanosi ,czyli zrównana z poziomem gleby.
~Ja 27-01-2010 11:40
Wszystko niech rozburza a tak bylo kolo fontanny ladnie .Bylo i juz nie bedzie .A Moze Miasto Lodowisko zrobi????Bedzie gdzie pojezdzic na Lyzwach.W Bylej Fontannie!!!
~Śmieszek 27-01-2010 11:53
Tak się zastanawiam , czy któryś z decydentów czyta nasze wypowiedzi . Jeżeli nawet, to i tak one spływają po nim jak po kaczce .Tyle naszego co sobie pokrzyczymy ła,ła,ła ... bójcie się .
~Yeti 27-01-2010 12:02
Jeżeli w budżecie na ten rok nie ma pieniędzy to nie lepiej przełożyć na kolejne lata jakąkolwiek działalność w tym miejscu i przeznaczyć te 600tys dla bezdomnych i powiększyć im noclegownie lub dla bezrobotnych?
~jez 27-01-2010 12:08
Pani Angelo. Propaganda sukcesu w latach 70-tych miała znacznie b. obiektywne podstawy niż obecna!! I proszę, bez argumentów typu" długi Gierka"- bo one ni jak sę mają do aktualnego ,dużo wyższego zadłużenia kraju.
~ihiuhui 27-01-2010 12:16
To są jakieś jaja jak można ją likwidować za 600 tys złotych , i rzekomo potem ją odbudują za 10 razy tyle nie lepiej jest teraz wsadzić trochę więcej siana żeby to doprowadzić do stanu używalności a nie teraz 600 tys a za 2 lata 5 milionów??????? głupota i totalny brak pojęcia o jakiejś ekonomi.........
~szkrab 27-01-2010 12:16
ręce precz od fontanny,zlikwidowaliście fontanny przy ul. Kochanowskiego, w Cieplicach wystarczy tego bezmyślnego działania. Ja jako mały szkrab w tych fontannach rączkami sobie pryskałem.Jako mieszkaniec wnoszę do Pana Prezydenta Lenarda o ponowne przea...lizowanie swej decyzji, na pewno daradcy Panu źle doradzili!!
~q 27-01-2010 12:23
Typowo po Polsku-rozebrać i już
~Tomy M. 27-01-2010 12:27
Proponuję zburzyć ratusz ... i zasiać trawę. Jesteście k*rwa do niczego nie potrzebni.
~dave2 27-01-2010 12:32
a może by tak kolejna biedronkę tam zrobić?
~miedzianobrody 27-01-2010 12:44
i dobrze że fontanny tam nie bedzie....to były by tylko pieniądze w błoto wyrzucone....ile ta fontanna by tam wytrzymała???pierwsza sobota,otwarte Baniaki i po fontanie by tylko kikut został!
~anettt 27-01-2010 13:03
świetne rozwiązanie. zburzyć, trawka i kolejny skwerek dla właścicieli piesków i ich pociech... naprawdę świetnie.. o, ironio.. -.-
~ 27-01-2010 13:09
to ja już ,się na te marmury zapisałem ,mi się przydadzą jeszcze
~mucha 27-01-2010 13:12
Do[~ jez ] Co prawda , to prawda.
~Fokus 27-01-2010 13:20
Za pieniądze które mają być zmarnowane kupcie kosze na śmieci ! To skandal by nazywać się miastem turystycznym nie mającym pojęcia o estetyce.Nie wspomnę już o stanie dróg!Zostawić fontannę a za rok ją naprawić.Zróbcie to dla nas dla większości która ma sentyment do tego miejsca.
~marty 27-01-2010 13:46
W KOŃCU TO ROZBIORĄ BO TRUDNO TO NAZWAĆ FONTANNĄ. ZNAJĄC ŻYCIE POCZEKA NA LEPSZE CZASY-ZNACZY ŻE JUŻ NIGDY W TYM MIEJSCU NIE EDZIE FONTANNY. A TAK POZATYM SKĄD ONI BIORĄ TAKIE SUMY ZA ROZEBRANIE TEGO?>? PARANOJA.
Joker 27-01-2010 14:11
Fontanna ? może to i nic specjalnego, ale kiedyś w słoneczne dni chodziłem tam z dziećmi, lubiły oglądać tęczę gdy mgiełkę wodna prześwietlało słońce. Moje dzieci ze swoimi już tam nie pójdą. Zrobi się skwerek z trawką, będą mieli gdzie przychodzić właściciele piesków, oczywiście w celach zdobniczych.
~Jagoda 27-01-2010 14:20
Zal mi fontanny, to takie ładne miejsce było, kiedyś umawialam się tam z chłopakiem - dawne, cudowne czasy!! Dawna Jelenia Góra odchodzi w cień, najpierw jako relikt politycznie niepoprawny poleciał Iwan, tak bardzo charakterystyczny i wrosły w miasto, teraz nawet niewinna fontanna - żal, naprawdę! I przykro, że wszystko tłumaczymy brakiem pieniędzy - jak tak dalej pójdzie to rzeczywiście zaorajmy całe miasto, bo nie ma kasy na drogi, remonty kamienic, inwestycje... Czy już jesteśmy totalnym zadupiem czy to dopiero przed nami? Tuż, tuż...:(
~toja 27-01-2010 14:25
W miejscu ratusza też by ładny skwerek by powstał. Wyburzyć!
~d 27-01-2010 14:28
bedzie trawka i pieski beda sie mialy gdzie zlatwic
~Koala 27-01-2010 14:30
Zlikwiadować spelunę - Riverside, zlikwidować fontannę - postawić karuzelę albo gigantyczne młyńskie koło z widokiem na Karkonosze
~MPWZ 27-01-2010 14:39
problem z głowy a nie bendzie gdzie siedzieć
~do autora wpisu z 09:51 27-01-2010 14:47
Autor tego wpisu ma RACJĘ!!! Jakim cudem nie ma 100tys zł na remont, a jest 600tys. na zaoranie??? To kpina z mieszkańców-podatników. Nie dość, że byłoby o pół bańki taniej, to jeszcze mielibyśmy fontannę, a tak kasa wydana będzie w miejsce dla psich odchodów.
~s. 27-01-2010 15:00
Genialne !!! Psy będą miały s...ć. Złota malina dla twórcy koncepcji.
~do ~dave2 27-01-2010 15:03
nie chcę BIdronki...Lidla kcem:P
~galla 27-01-2010 15:03
jak znam zycie beda tam staly parasole i piwsko bedzie sie lalo a szczalnia bedzie w parczku bo coz innego nasze wladze wymysla skoro oni nie mysla, oni tylko sa. a za wode ktora wyciekala zaplacimy my podatnicy , a co z resztkami fontanny przy krzyzowce 1-go maja i kochanowskiego, tam tez trzeba parasoli i piwa, niech to miasto piwem plynie, skoro wody szkoda, wystarczy ze wode leja w ratuszu i to widac z niezlym skutkiem skoro wszyscy tam cierpia na wodoglowie
~aborygen miejscowy 27-01-2010 15:04
Czekam z niecierpliwością aż sami się zlikwidyją. Po pierwsze są niereformowalni, po drugie generują same straty do budżetu a po trzecie są pasożytami bo egzustują za nasze pieniądze i tu nie można mówić, że to są nasze dobrowolne datki.
~do ~ihiuhui 27-01-2010 15:04
od kiedy ekonomy znają się na ekonomii?;)
~ 27-01-2010 15:06
teraz im znowu fontanna przeszkadza. Wszystko rozwalcie i będzie spokój. Postawcie tam kolejny supermarket bo tylko to potraficie robić!!!!!
~starzyk 27-01-2010 15:07
ktoś szykuje sobie kawałek gruntu pod inwestycje.Pieniędzy nie znajdą za trzy lata,a jakiś cwaniaczek kupi skwerek za grosze,i coś tam powstanie... banda szabrowników!!!
~galla 27-01-2010 15:07
a moze w tym miejscu zrobic z kwiatow herb jeleniej gory, byloby niezle, tylko troche popracowac nad pomyslem ja Galla zastrzegam sobie prawo autorskie
~Tomek1234 27-01-2010 15:07
Będzie nowa atrakcja dla miejscowych "smakoszy" tanich trunków ;]
~selu 27-01-2010 15:08
niedługo nic im potrzebne w tym mieście nie będzie. Co za władza . O zgrozo
~Radek 27-01-2010 15:10
Umyć, wyczyścić, napełnić ziemią i posadzić kwiaty !!!!!!!!!!!!!!
~bcbg 27-01-2010 15:14
och! Nie pozbawiajcie miasta igrzysk!!!! Będzie uroczyste "otwarcie" trawnika, przecięcie wstęgi, "poczęstunek" dla wybranych gości, prasa ( Jelonka będzie miała o czym pisać;)) a później będzie następne "otwarcie" - nowej fontanny, przecięcie wstęgi, prasa ( i zaś Jelonka będzie miała co pisać;)), poczęstunek....takich wielkich wydarzeń mielibyśmy być pozbawieni? Serca nie macie!!!!
~galla 27-01-2010 15:16
zrobic z kwiatow gigantyczny herb Jeleniej Gory i wtedy zadne pieski nie beda mialy odwagi siusiac, a wokolo laweczki kosze na smieci, to moja propozycja i byloby atrakcyjnie w naszym miescie i moze kazdy by byl zadowolony, Kto jest za?
~a 27-01-2010 15:26
a gdzie reszta komentarzy
~marx 27-01-2010 15:37
Całą jelenią rozebrać!
~DjKosa 27-01-2010 15:55
i po fontannie ;[
~quartz 27-01-2010 15:56
Nie ma 100tys na remont ale na droższą rozbiórkę jest? i gdzie tu rozsądek?
~ta,bo uwierze 27-01-2010 16:25
zasieją trawnik ,a póżniej bedzie tam mozna przychodzic i pic wino,a policja bedzie mandaty wlepiac i sianko dla miasta bedzie wpływac,Genialne!!!!!!!!!!!!!!!
~nino 27-01-2010 17:06
teraz będzie trawniczek zeby pieski miały gdzie kupkować . PKP
~Seen 27-01-2010 17:08
Nigdy więcej Obrębalskiego, nigdy więcej PO u władzy!
~scooby 27-01-2010 17:27
rozbiórka 600 tysi ?to ja się podejmę za 60 tysi ,masakra,jak może być kasa w budżecie miasta ?ja chcę fontanny jaka była kiedyś,dlaczego wszystko u nas umiera ???
Cień 27-01-2010 17:36
Faktycznie, jakoś mi umkło te sto klocków. Czy ci w ratuszu myślą, że ludzie to idioci czy całkiem im na łeb upadło? Przekręt jakiś jak nic. Jak tam nie będzie fontanny w przyszłości, to osobiście obrzucę chatę Obrębala zgniłymi jajami i wydmuszkami z tuszem!
~bang 27-01-2010 17:41
wreszcie coś zrobią z tą ruiną...ale skoro ma tam być tylko trawnik to już lepiej zrobić tak jak Radek pisze :)
~lalusia 27-01-2010 18:24
I znowu mamy na co narzekać.Żle było bo fontanna straszyła, żle jest bo próbuje się coś z tą "perełką" architektury" zrobić. My malkontenci z Jeleniej Góry zawsze znajdziemy coś na co warto ponarzekać. I jeszcze do "Seti": MO jest z Jeleniej Góry , tu się wychował i tutaj mieszka więc Twój zarzut ze jest kosmopolitą nie ma racji bytu, pozdrawiam
~bang 27-01-2010 18:25
rozbiurka 600 tys.sprowadzenie sprzętu cieżkiego wygrzebanie całej infrastruktury...i tak chyba troche za dużo ale nikt nie widzial kosztorysu doprowadzenie fontanny do stanu używalności...kilkaset tyś złotych...chyba troszke duzo moim zdaniem delikatnie mówiac:) zburzenie zasianie trawnika...nie napisali...a szkoda :)
~ASA 27-01-2010 18:29
Ale wy głupi, zamiast się sprzeciwić i nakazać władzą budowę tego co wam się podoba wypisujecie brednie na forum. WŁADZA JEST DLA NAS A NIE MY DLA WŁADZY
~ja 27-01-2010 18:39
Gdyby ktoś PERSONALNIE odpowiadał za nieuzasadnione czyny,to może wielu z nich zastanowiłoby się czy to ma sens,a tak jak zawsze nie ma winych,niech to szlag trafi,siedzą dupki na krzesełkach i mają to w d....e,ale na spotkaniach to KULTURA jak jasna cholera,trzebabybyło mieć trzech snajperów /oj za dużo/i z dwururki w sam zadek
~Jel... 27-01-2010 18:40
przeprasza 100 nie ma na generalny remont a 600 jest na rozbiórkę?.Gdzie tu logika.Chyba , że ktoś potrzebuje pilnie ten skwerek...
~bang 27-01-2010 19:13
nikt nie będzie tego rozbierał za 600 tyś...napisali ile by wynosiła całkowita rozbiórka z wygrzebaniem zbiorników i infrastruktury...czytać ze zrozumieniem!!!
~ASD 27-01-2010 19:30
Lenart to jak kononowicz NIC NIE BEDZIE ;-) pewnie po co jakaś komuś fontanna... Buraki sami rządzą w tej Jeleniej :p
~Grzesiek 27-01-2010 19:35
A co nas to p. Robert Prystrom?. Ciekawe jakie on ma zdanie?.
~Jeleniogórzanka 27-01-2010 19:44
zabetonować i sprawa z głowy, już nawet nie chce się nic innego pisać. Jelenia Góra robi się coraz brzydsza. Wystarczy spojrzeć na ten obiekt obok.
~wodnik 27-01-2010 20:00
Dziwne: woda wycieka! A może najtaniej byłoby uszczelnić nieckę fontanny, chocby szklanym laminatem - przecież to nadal może być ładna ozdoba naszego miasta! Również "Baniaki" warto byłoby przywrócić do świetności, to miejsce już miało swój urok ...
~pola 27-01-2010 20:03
zaraz ja tu czegos nie kumam, rozbiorka 600.000 a budowa 100.000?? czy milion (1.000.000)? bo jakby tam wpuscic na ten teren wandali udostepniajac im młoty kontenery... to by porzadek zrobili w jeden dzien a potem zaproponowac zbiorke "na fontanne" to mysle ze spoleczenstwo by poszlo, co to tylko na sprzet medyczny mamy zbierac?? Warszawe budowali ludzie to i My zbudujmy skoro nasza władza robi wszystko by zarobic a sie nie narobic a po budowie i pieknym otwarciu ruszyc na nich i ich wypedzic z tego ratusza w piz....!!!!! ĆMOKI jedne!!!!!!!!!!!!!
~końbatant 27-01-2010 20:06
Jagódko droga! Myślę, że się mylisz - Iwan został potraktowany kulturalnie i z szacunkiem - stoi w njaodpowiedniejszym miejscu - pilnuje kwatery czerwonoarmistów na naszym cmentarzu, i wygląda tak, jak by do tego został stworzony...Trochę historii: Armia Czerwona nie wyzwalała Jeleniej Góry - oni tylko przeszli przez Hirschberg w drodze na Zachód...
~alexxx 27-01-2010 20:11
a moze by tak zrobic powtorke z Kropiwnickiego ??? i wyslac gospodarzy tego grajdolka na \"bezplatny urlop\"
~cieplik 27-01-2010 20:40
zróbcie przejście podziemne,rondo,estakade,biedna ta nasza władza,oj biedna,ciekawe ile biorą za takie unikatowe pomysły,proszęnie myślcie bo naprawdę coś wam uda się wymy.........
~Kazdej 27-01-2010 20:49
A może,lepiej ,nauczcie się czytać, i rozumieć co tam napisane.
~wyborca 27-01-2010 20:59
27.01.2010Po śnieżnej zimie nastąpi upalne lato ale za nim śniegi stopnieją przyjdzie wielka woda zaleje fontannę .Fontanna popłynie w kierunku działek na sprzedaż urzędu miasta na Piotra Skargi wraz z roztopami a pomoże jej w tym wzburzony potok Pijawnik. Tu zostanie basen fon tamy na długie lata ku uciesze tych co w gorące lata lubią ochładzać się w miejskich fontannach, bo po najbliższej powodzi trzeba będzie naprawiać nawierzchnię asfaltową ulicy Wolności i Wojska Polskiego. Powódź może oszczędzi Baniaki położone wyżej. To że jeszcze czegoś nie spieprzyli w Jeleniej Górze jest zasługą naszych kabareciarzy .Wszędzie rozpierducha i koniec. Nic się nie da zrobić.
~kukunia 27-01-2010 21:04
i resztę też proponuję zaorać...
~Jano 27-01-2010 21:10
I zrobia tam pastwisko dla bydla i sralnie dla psow jak wszedzie , to co mowia w radio to tak bedzie , maja to zburzyc i trawnik zrobic ludzie w tym miescie padol bedzie zas...y przez psy i pasnik dla bydla ale wiocha
~mich 27-01-2010 21:38
Do" Jagody". Jeżeli uwazasz" Iwana" za pomnik" politycznie poprawny" to przeciez nic nie stoi na przeszkodzie przejsc sie ul Sudecka/ dawniej "politycznie poprawnego" gen Swierczwskiego/ na cmentarz i oddac hold "Armi Radzieckej" za utrate przez Polske na 44 lata suwerennosci , utrate 1/3 swojego terytorium .za zsylke na Syberei tysiecy Polakow, za mord w Katyniu, za pozbawienie Polakow w 1945 r prawa decydowania o swoim losie w demokratyczny sposob Za narzucenie Polsce siła komunizmu.!!!!!!!!!!!!A co do wizerunku Jeleniej Gory to tez bym chcial zeby byla coraz piekniejsza.Ciesze sie z kazdej wyremontowanej kamieniczki.Boli mnie jak garstka wandali niszczy te architektoniczne cacka.Ogolnie jednak JG jak inne miasta w Polsce powoli zmienia swoj wizerunek na bardziej korzystny.Takie miejsca jak fontanny powiny jednak istniec.Rownanie takich miejsc z ziemia uwazam za błąd!
~Jano 27-01-2010 21:44
~quartz 27-01-2010 21:58
zamiast trawnika to chociaż zrobić coś z tego co zostanie po rozbiórce a nie miejsce gdzie pełno kup bedzie
~kapral 27-01-2010 22:12
LUDZIE > wyburzyć tą pamiątkową fontannę to woła o pomstę do nieba. Wszak moi koledzy tam się kąpali na golasa a potem ich milicja ścigała i było to wielkie wydarzenie na dzielnicy a teraz chce się zniszczyć miejsce ich wspomnień z jakże fantazyjnej młodości ???. Całym sercem jestem przeciwny tej decyzji !!!
rymcycymcy 27-01-2010 22:13
Sikanie do góry wcale mi się nie podoba. Trawnik jest wporzo ! :)
~mhmmm 27-01-2010 22:17
i młode "piękne" panie w sobotnie wieczory wychodząc z RiverSide będą brudzic buciki w psich odchodach ;) tyle dobrze, że już żadna inna nie zostawi swoich trunków zwróconych na piękne płyty marmurowe ;) za to teraz szkoda trawnika... hahaha ;)
~qwerty123 27-01-2010 22:22
Psy będą miały gdzie s..ć !!!
~liwia 27-01-2010 22:35
to jest chore na kogo głosowaliśmy ????????? miłośnika psich odchodów???? a tyle kasy bierze za prezydenturę... może by pomyśleć i zostawić tą fontannę a pieniądze na jej rozebranie przeznaczyć dla potrzebujących?............ nie to nie nasz prezydent Miasta .. szkoda ... tylu mieszkańców żyje w tak trudnych warunkach ale co go to ? przy takiej pensji... proponuje abyśmy wszyscy w następnej kadencji wystartowali na prezydenta naszego miasta więcej dobrego byśmy zrobili niż teraz............ :( wioskę z naszego miasta żal i masakra!!!!!!!!!!!! co jeszcze nasz czeka?
~rutra 27-01-2010 22:38
i to sa nasze władze -tylko patrzeć co zroboli z Rakownicą
~ 27-01-2010 22:43
Taaa... najlepiej wszystko zniszczyc,wyburzyc i zapomniec .Paranoja ,nastepny trawnik dla pieskow ?porazka .
~bolek1 27-01-2010 22:51
zobaczcie, takie miasteczko w Wielkopolsce, Wągrowiec, w zeszłym roku zafundowało sobie na Rynku fontanne, i to jaką! A i Aquapark budują, choć jeziora dookoła. Odsyłam na http://www.youtube.com/watch?v=Ek48_NpDqEM Nasze władze sa do niczego! Wstyd!
~jeleniogórzanin3 27-01-2010 22:52
na razie trawnik to później nic nie będzie. kasę przeznaczą na trawnik - to niech nie ruszają i poczekają na tą większą kasę i zrobią fontannę. pewnie ktoś kasę na tym zbije :)
~ 27-01-2010 22:54
Kiedy wybory bo widze ze chyba trza zmienic prezydenta jeleniej gory co?
_Dag 27-01-2010 23:01
Oczywiście, że łatwiej jest doprowadzić do ruiny, a potem z tekstem że "nic ładnego nie da się zrobić" wyburzyć w cholerę. Co za kraj! A pamiętam, jak ta fontanna była ładna, zadbana, a wokół masa matek z dziećmi biegającymi po płytach...
rymcycymcy 27-01-2010 23:15
Kolego 27-01-2010 22:17 | ~mhmmm | ...takie nawożenie będzie dobrze służyć młodej trawce ;)
~no chyba sobie patałachy jaja urządzają 27-01-2010 23:33
600 stów za rozbiórkę ?!?!?!? trzeba będzie pójść z tym do prokuratury i zgłosić zawiadomienie o niegospodarności, niech skontrolują czy firma rozbiórkowa to nie jakaś znajoma firma łużniaka, może szwagra czy kogo tam innego, na szczęście mam dojścia więc da się to sprawdzić.
~mieszkaniec jg 27-01-2010 23:41
Fonntannę zburzyć a w tym miejscu postawić pomnik na cześć i chwałę naszego wielkiego gospodarza miasta MARKA OBRĘbALSKIEGO !
~Ti 27-01-2010 23:45
Łepki będa miały miejsce na lanie się po ryjach... Tylko czekać na artykuł w Jelonce w którym opiszecie jakąś tragedie z udziałem nieletnich.
~Kontroler 28-01-2010 10:39
A może bronić naszej fontanny?!!! Jak ktoś zauważy, że tam się coś dzieje, info do jelonki, artykuł na stronę i zbiórka w jakiś dzień przed fontanną! Niech Nas usuną siła :o Albo faktycznie zrobić porządek w UM jak w Łodzi??? Referendum i spokój! Mam nadzieję, że do zobaczenia pod fontanną :)
~` 28-01-2010 10:44
Bronić fontanny!!!
ebee 28-01-2010 12:36
A ja spytam nieskromnie , dlaczego to akurat Pan Lenard ma decydować o tym co jest potrzebne , a co niepotrzebne w tym mieście ? Pojawił się ten pan , ni stąd, ni zowąd. Jako kolejny wizjoner bierze niezłe pieniążki, za mamienie narodu. Bo czego niby poza nezłą pensją Pan Lenard dokonał ? Bo czy sukcesem można nazwać: - utworzenie nowego wydziału w urzędzie, z którego oprócz fety medialnej i kilkunatu pensji dla znajomych - żadnych efektów - wnioskowanie o kolejną podwyżkę i tak najdroższych w polsce biletów komunikacji miejskiej ? Koejnym "sukcesem" ma być za niemałe pieniądze - likwidacja tej fontanny. Szkoda, że tacy nieudacznicy otaczają Prezydenta tego miasta. A Pan Lenard bezspornie dołaczy do grona "gospodarzy" tego miasta, którzy dprowadzili do dewastacji: - basenu w Cieplicach, Sobieszowie, Rakownicy - Muszli koncertowej w Parku Norweskim - ścieżki zdrowia w tym samym parku - zaniku połączeń kolejowych z Wrocławiem i innymi miastami Polski. Takich "sukcesów" można wymieniać dziesiątki. Szkoda, bo to piękne miasto stać na rozwój , turystykę, pieniądze. Tylko trzeba pozbawić władzy panów Lenerdów , Sajnogów i innych, którzy poza robieniem własnych karier, opowiadaniem bajek - realnie są w stanie zafundować nam jedynie utrudnienia, podwyżki i ............. kolejny skwer dla pijaczków i bezpańskich psów. Żenada ! Pozdrawiam: EBEE
~~ 28-01-2010 19:49
zostawcie to w spokoju !!! . nie bedzie gdzie siedziec ..
~obrońca fontanny 28-01-2010 22:28
no pan Lenard mieszka niedaleko fontanny fajnie mu bendzie jak otworzy okno i poczuje smrud psich odchodów
~lesi 28-01-2010 22:42
Chlopaki z rzadzacej paki blagam zostawcie rosnace obok KRZAKI
~eMPeWuZeciak 29-01-2010 3:06
"..Łykasz jak pelikan, każdy farmazon władzy, lub a...lizujesz świat i królowie są nadzy.." .......mpwz nie odda fontann..
~eMPeWuZeciak 29-01-2010 12:04
"..Łykasz jak pelikan, każdy farmazon władzy, lub a...lizujesz świat i królowie są nadzy.." .......mpwz nie odda fontann..
~Jano 29-01-2010 16:15
Nami rządzą sami nieudacznicy nie robią nic prócz psucia tego co już jest zrobione , no ale cóż jeśli ludzie głosują na takich nierobów jak p. Obrębalski który tak ładnie nas mamił w swojej kampanii wyborczej , wybudował nam same baseny , boiska , hale sportowe aż chce się kąpać w nich a co do tej fontanny to już raz mówiłem że będzie tam niezła toaleta dla tych piesków co je paniusie wyprowadzają na smyczkach w tych przedziwnych kolorowych sweterkach i tych wielkich psiaków które są wielkie jak cielaki brawo dla pomysłodawcy tego projektu i jeszcze jedno ręce precz od Fontanny przy Baniakach
~kapral 29-01-2010 19:34
...a ja proponuję REFERENDUM w sprawie fontanny!!! Jest 600 tysięcy na rozbiórkę to i pieniądze na referendum się znajdą > bo przecież głosy w tej sprawie są podzielone i czas temat wyjaśnić zanim nadejdzie wiosna i zaczną wyburzać !!!
~ 30-01-2010 13:41
Mieszkańcom przyjdzie więc czekać na nadmiar pieniędzy w budżecie miasta. To se jeszcze poczekają
~ 31-01-2010 11:21
TAK TERAZ TRAWNIK A ZA ROK SPRZEDADZĄ TEREN I BĘDZIE BUDYNEK .SŁUSZNE POSUNIĘCIE. BRAWO ZA POMYSŁ.
~jez do ~micha 31-01-2010 12:03
proponuję stonować tą apoteozę obecnej rzeczywistości ,gdzie w warunkach zimy ,dostatku iwolności zamarzają setki Polaków
~aparycja111 1-02-2010 21:57
Parafia przy Morcinka - jakieś 1500 rodzin każdy rzuci 600 zł i mamy piękną fontannę na lata nawet z zegarem ! Był kiedyś taki pomysł. Bez łaski Obębala i parafianina z Szewskiej (Lenarta).
~PO MO 3-02-2010 7:05
Wyburzyc caly inwentarz zabytków, Muzeum Ruin Jelenia Gora Z.G.L Kolchoz
~Jola-Misiek 8-02-2010 13:56
wystarczyło tylko dbać przez lata; zniszczyć,zburzyć to domena ówczesnych władz zarówno na GÓRZE jak i na DOLE
~eMPeWuZeciak 10-02-2010 12:34
Będziemy walczyć o naszą miejscówkę! Od nowego tygodnia będziemy zbierać podpisy przeciwko wyburzeniu FONTANN!!
~dd 12-02-2010 16:44
Własnie tak dzieała Pan Jasnie Prezydent.Jak coś budować to propaganda a jak burzyć to rzeczywistość i jeszcze chcecie głosować na tę władzę .Jelenigorzanie przebudzcie się zadbajmy sami o nasze piekne miasto. A tych na taczkę i niech piszą strategie,kolejne pułkowniki.To im wychodzi i szmal niezgorszy.Krzywdy mieć nie bedą a przede wszystkim nie bedą robić naszemu miastu i nam wstydu.
~Skateboarder 22-02-2010 8:34
Jeszcze nikt nie wspomniał, że fontanny swego czasu a szczególnie w latach 90-tych były super miejscówką dla lokalnych skateboarderów. Było to miejsce magiczne, gdzie wszyscy mając tą samą zajawkę się spotykali. Smutno mi, że kolejne miejsce z którym mam tak dużo miłych wspomnień przestanie istnieć :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group