Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4407
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wybory ławników zdezorganizowały pracę rady

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 października 2007, 13:33
Aktualizacja: Środa, 31 października 2007, 11:03
Autor: ROB
Radny Zbgniew Ładziński głosował dwuznacznie: z przodu był "za", a z tyłu – "przeciw"
Fot. Agnieszka Gierus
Kilka godzin potrwa przerwa w rozpoczętych dzisiaj rano obradach sesji rady miejskiej. Powodem żmudne liczenie głosów i napięty porządek obrad.

Samo głosowanie w tej sprawie trwało co prawda kilkanaście minut, ale liczenie głosów zajęło komisji o wiele więcej czasu. Radni wprawdzie mogli w tym czasie rozpatrywać kolejne uchwały, ale nie chcieli podejmować decyzji w niepełnym gronie. Na sali nie było bowiem członków komisji skrutacyjnej, która w tym czasie liczyła głosy.

Inna sprawa, że głosowanie nad kandydaturami na ławników przypominało typowanie liczb na chybił trafił w totolotku. – Jak mam wybierać, skoro nie znam większości nazwisk kandydatów na ławników – mówi Krzysztof Mróz.
– W materiałach, które otrzymaliśmy, jest jedynie imię i nazwisko oraz wiek. Na tej podstawie trudno mi będzie ocenić, czy kandydat sprawdzi się w sądzie czy też nie.

Rada do przerwy zdążyła rozpatrzyć zaledwie 6 z 17 punktów porządku obrad. Na głosowanie czekają jeszcze uchwały w sprawie opłaty uzdrowiskowej, zwolnień od podatku od nieruchomości a także budząca spore kontrowersje sprawa nagród i honorowych tytułów dla zasłużonych mieszkańców. – Jak tak dalej pójdzie, posiedzimy do późnego wieczora – ironizował jeden z radnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Arytmetyk 30-10-2007 14:29
Jest to żenujące,że policzenie 23 głosów na znacznie mniejszą liczbę kandydatów,niż w porzednich wyborach ławników, "zdezorganizowało pracę Rady na wiele godzin. A co będzie,jak staną do rozstrzygniecia naprawdę trudne sprawy merytoryczne???
~analizator 30-10-2007 17:07
Ciekawe,jak radni będą interpretować fakt,że "wycięto w pień" wielu sprawdzonych i doświadczonych kandydatów na ławników, rekomendowanych przez Prezesa Sądu
~bary33 30-10-2007 21:13
Krzyś Mróz jest moim ajdolem. Taki mondry und pienkny i mówi tak mondże.
~Zabrzańśki 30-10-2007 21:20
To nie jest policzenie 23 głosów, lecz kombinacji 102 kandadatów w 4 wariantach (za, przeciw, wsztrzmano się, nieważny) na 23 kartach. Jeśli ktoś chce sobie zafundować takie liczenie oraz dodatkowo policzenie kandydatów do Sądu Okręgowego i prawa pracy, to sugeruję: zapraszam następnym razem. Ponadto, gdyby radni byli zdyscyplinowani i nie oddawali głosów nieważnych lub wstrzymujących się byłoby o wiele szybciej. Muszę również wspomnieć, iż każdy z radnych miał możliwość zapoznać się z kandydaturami na ławników, jeśli nie chciał, lub nie znalazł czasu, to jego sprawa. Zespół opiniujący, w tym i moja osoba, byliśmy gotowi do udzielenia wszelkich wyczerpujących informacji. Pozdrawiam. Józef Zabrzański
~do bary 33 31-10-2007 13:47
Co Ty tak nisko Krzysia cenisz! On jest po prostu najmundrzejszy; a jakie wzniósłe myśli,a ile nadyncia w tym co godo,a jak kugluje i mataczy.Uczmy się wszyscy od niego!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group