Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 7972
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybory ławników zdezorganizowały pracę rady

Wtorek, 30 października 2007, 13:33
Aktualizacja: Środa, 31 października 2007, 11:03
Autor: ROB
Jelenia Góra: Wybory ławników zdezorganizowały pracę rady
Radny Zbgniew Ładziński głosował dwuznacznie: z przodu był "za", a z tyłu – "przeciw"
Fot. Agnieszka Gierus
Kilka godzin potrwa przerwa w rozpoczętych dzisiaj rano obradach sesji rady miejskiej. Powodem żmudne liczenie głosów i napięty porządek obrad.

Samo głosowanie w tej sprawie trwało co prawda kilkanaście minut, ale liczenie głosów zajęło komisji o wiele więcej czasu. Radni wprawdzie mogli w tym czasie rozpatrywać kolejne uchwały, ale nie chcieli podejmować decyzji w niepełnym gronie. Na sali nie było bowiem członków komisji skrutacyjnej, która w tym czasie liczyła głosy.

Inna sprawa, że głosowanie nad kandydaturami na ławników przypominało typowanie liczb na chybił trafił w totolotku. – Jak mam wybierać, skoro nie znam większości nazwisk kandydatów na ławników – mówi Krzysztof Mróz.
– W materiałach, które otrzymaliśmy, jest jedynie imię i nazwisko oraz wiek. Na tej podstawie trudno mi będzie ocenić, czy kandydat sprawdzi się w sądzie czy też nie.

Rada do przerwy zdążyła rozpatrzyć zaledwie 6 z 17 punktów porządku obrad. Na głosowanie czekają jeszcze uchwały w sprawie opłaty uzdrowiskowej, zwolnień od podatku od nieruchomości a także budząca spore kontrowersje sprawa nagród i honorowych tytułów dla zasłużonych mieszkańców. – Jak tak dalej pójdzie, posiedzimy do późnego wieczora – ironizował jeden z radnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group