• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 4:52
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 1991
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wszyscy zostali zwycięzcami X Olimpiady Malucha!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 26 stycznia 2014, 4:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Już po raz dziesiąty Międzyszkolny Ośrodek Sportu gościł przedszkolaków z jeleniogórskich placówek, którzy przy gorącym dopingu rodziców rywalizowali w X Turnieju Gier i Zabaw "Olimpiada Malucha". Jubileuszową edycję wygrali wszyscy uczestnicy!

Na 18 oddziałów przedszkolnych znajdujących się w Jeleniej Górze udział w zabawie wzięło 16. Dwie placówki z przyczyn niezależnych (zdrowotnych) nie zdołały skompletować składu, ale ci, którzy przybyli w sobotę do hali przy ul. Złotniczej wyszli usatysfakcjonowani, bowiem tego dnia wszyscy zostali zwycięzcami!

Jest to impreza, która inspiruje dzieci do uprawiania zdrowego stylu życia i zainteresowania różnymi dyscyplinami sportowymi, gdzie później osiągają sukcesy. Jest mnóstwo zabawy, uciechy, rodzice, dziadkowie i znajomi kibicują, atmosfera jest pełna sportowej rywalizacji. Nie ma tutaj ani wygranych, ani przegranych - jest to działanie wychowawcze, żeby krzewić ducha sportowej rywalizacji - powiedział naczelnik wydziału edukacji i sportu w Urzędzie Miasta Paweł Domagała.

- Jest to dla nas wyzwanie organizacyjne. Jesteśmy wsłuchani w to co mówią rodzice, dyrektorzy i obsługa przedszkól. Staramy się dostosować naszą ofertę do ich potrzeb i ich punktu widzenia - dodał zastępca dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka SportuTomasz Kluch.

Po przywitaniu gości wprowadzono flagę olimpijską, zabrzmiał hymn narodowy, zapalono znicz olimpijski i odczytano tradycyjny apel, po czym 12-osobowe zespoły ustawiły się do rywalizacji. Wśród konkurencji były m.in.: zabawa w chowanego, wyścig w tunelu, zamiana piłek, skoki na piłce, czy wyścig na kocyku. Mali sportowcy dawali z siebie wszystko rywalizując w duchu fair play, za co zostali wyróżnieni madalami i pucharami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz prezentami od sponsorów.

W X edycji zwyciężyły następujące placówki: Niepubliczne Przedszkole Promyczek, Miejskie Przedszkole nr 13, Akademia Happy Kids, Miejskie Przedszkole nr 11 im. Krasnala Hałabały, Niepubliczne Przedszkole "Piątka 5", Miejskie Przedszkole nr 27 "Okrąglaczek", Miejskie Przedszkole nr 19 im. Kubusia Puchatka, Przedszkole Niepubliczne "Stokrotka", Niepubliczne Przedszkole "Kacperek", Miejskie Przedszkole nr 2, Niepubliczne Przedszkole "Zaczarowany parasol", Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14, Niepubliczne Przedszkole "Tuptuś", Miejskie Przedszkole nr 10, Niepubliczne Przedszkole "Bajka" oraz Miejskie Przedszkole nr 4.

- Najłatwiej poszło mi ćwiczenie na ławce i z workiem jak do kosza, trafiłem dwa razy - cieszył się Kornel Kaproń z Miejskiego Przedszkola nr 13. - Było fajnie i mam nadzieję, że wygraliśmy - dodała Ola Kubiak.

- Bardzo fajne było czołganie się przez rurkę, trenowaliśmy trochę w przedszkolu- mówiła Żanetka Pastuszko z Miejskiego Przedszkola nr 2. - Było super, podobało mi się skakanie na piłce, czołganie na ławce i ślizganie na kocyku - dodał jej kolega Kacper Matusiak.

- Tunel był super, trenowałem w przedszkolu, było bardzo fajnie - cieszył się Dominik Kos z Niepublicznego Przedszkola "Kacperek". Podobnych głosów rozradowanych dzieci było mnóstwo, tego dnia nikt nie wyszedł z hali z pustymi rękami, nikt nie czuł się przegrany.

Impreza organizowana po raz dziesiąty tradycyjnie integruje środowisko przedszkolne, maluchy z wielkim zaangażowaniem podchodzą do każdej konkurencji. W trakcie zawodów odbyła się również zbiórka charytatywna dla małego Wojtusia Małko, który jest wcześniakiem i wymaga stałej opieki oraz rehabilitacji, by w przyszłości normalnie funkcjonować.

- Dziękuję nauczycielom, dyrektorom przedszkoli, rodzicom za tak liczne pojawienie się na imprezie, no i przede wszystkim organizatorom za sprawne zorganizowanie imprezy - dodał na zakończenie Paweł Domagała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~kleks 26-01-2014 9:37
Brawo impreza godna kontynuowania zwłaszcza na zasadach jakie w końcu panowały w tym roku. Brak chorej rywalizacji i wyścigu szczurów, oszukaństwa w wykonaniu żądnych wygranej i złego przykładu dla dzieci. Warto propagować ideę zdrowego stylu życia zwłaszcza w dzisiejszych skomputeryzowanych czasach. Brawo
~Walduś 26-01-2014 9:38
Brawo!
~MaćkoPL 26-01-2014 10:22
Wszyscy wygrywają, o mój boże. Czy porażka tego rodzaju wychowania w USA niczego was nie nauczyła? Im później dziecko dowie się o tym, że musi nad sobą pracować więcej niż inni, tymbardziej to będzie bolało, wiem coś o tym. Nie ma nic gorszego niż wmawianie komuś, kto był ostatni, że nie było źle. To jest poprostu perfidne zakłamywanie rzeczywistości, przecież dzieciak sam widzi, że odstaje. Jemu trzeba pomóc nadrobić zaległości, a nie wciskać ciemnotę, że nic się nie stało.
~Dorotka:) 26-01-2014 10:45
Brawo!!!! Impreza super!!! Zabawa przednia. I my rodzice i przede wszystkim dzieciaczki super się bawiliśmy:) Brawo dla organizatorów imprezy!! Jest tylko jeden minus. Dzieciaczki nie miały nic do picia. Tu trzeba to dopracować. Ale ogólnie wielkie brawa i więcej takich imprez :)
~Dorotka:) 26-01-2014 10:51
Brawo super impreza. I dzieciaczki i my rodzice bawiliśmy się świetnie. Jedyne zastrzeżenie do organizatorów - ilość zawodników w drużynach była nierówna. Między 9 a 12 osób. Mimo zabawy, zasady zdrowej rywalizacji powinny jednak zostać zasadami i być przestrzegane. Poza tym impreza godna promowania i kontynuacji.
~olaśka 26-01-2014 13:14
Pytanie do "Jelonki"- czy możecie Państwo jakoś inaczej rozplanować oglądanie zdjęć? Na innych portalach galeria jest pokazana w całości. U Państwa trzeba oglądnąć wszystkie po kolei. Chciałam obejrzeć zdjęcia z Olimpiady Malucha i ciągle - po dwudziestu, trzydziestu pojawia się informacja, że coś tam się zawiesza. Gdyby była dostępna galeria można by było obejrzeć te, które się chce, a nie wszystkie z konieczności. Pozdrawiam redakcję.
~A.g.a.t.a. 26-01-2014 13:18
O proszę! Jakie moje ulubione przedszkole "stokrotka" ma świetne koszulki :)
~nie maruda 26-01-2014 13:53
Dużo na zdjęciach"Promyczka" Np. kibice - co najmniej 3 fotki. Natomiast w ogóle nie ma zdjęć kibiców "14-tki" i "13-tki" trybuny po lewej stronie hali.
~Tuiteraz 26-01-2014 14:10
Wracając do zdjęć, to zdjęcia wgrywa się w odwrotnej kolejności aby były chronologicznie- Redakcjo!
~... 26-01-2014 14:24
zawsze można oglądać zdjęcia od tyłu :)
~gość890 26-01-2014 17:15
Impreza świetna. Było widać ,że wszyscy wspaniale się bawili. A w przerwie nie pokazywali się dorośli jak na olimpiadzie bezpieczeństwa tylko również dzieciaki. Mali piłkarze z sp8 od p.M. Harapin oraz mali tancerze, o przepraszam na zdjęciach widzę że więksi też od p. V. Gardeckiej z sp. 8. Brawo ósemka - stawiacie na ruch!!!!!!!!!!!!
~ja 26-01-2014 20:35
'' nie maruda '' zazdrosny ? oj nie ładnie fe, ''promyczek '' prezentuje się okazale brawo
~ 26-01-2014 22:57
Super poprowadzona impreza. Brawo Sebek z Muzycznego Radia.
~do MaćkoPL 26-01-2014 23:31
Tu nie chodzi o wmawianie komuś, że jest dobrze jak jest źle tylko o dobrą zabawę. A na tym etapie nic nie było źle. Wszystkie dzieci bardzo się starały i należało to docenić i je dowartościować a nie dołować. Jest wiele iinnych okazji do wspomagania dzieci, które tego wymagają. Zresztą patrząc z innej strony, to startowały tu dzieci wybrane więc nie ma się co martwić, że ktoś odstaje i dostaje złe sygnały względem swojego rozwoju. To zresztą najlepsza okazja do przełamania się nawet dla dzieci mniej śmiałych, odważnych czy sprawnych, a o też ważna idea.
~ 27-01-2014 7:43
Takie nastawienie jak ma MaćkoPl jest owszem dobre, ale nie w tym miejscu. Ta impreza ma uczyć, że sport jest fajny. Mówiąc prościej - ma na celu odciągnięcie dzieciaków o komputera, nauczenie zwykłej zabawy w zespole. Coś co dla pokolenia obecnych rodziców było oczywistością (patrz rzeczywistość podwórka lat 80-tych) dziś jest niemal egzotyczne. Kto dziś widzi "bandy" dzieciaków bawiące się do wieczora w ganianego, chowanego itp.? Za to skoliozy, czy nadwaga są na porządku dziennym.
~ 27-01-2014 8:36
"WSZYSCY WYGRALI" co za głupota, uczy tylko nieudolne dzieci że nic nie trzeba robić, a tym zdolnym pokazuje że nie warto się starać bo i tak nie zostaną docenieni, totalny brak pomyślunku.
~mama_:) 27-01-2014 10:43
Do wszystkich wielbicieli rywalizacji - w tej olimpiadzie bierze też udział przedszkole integracyjne. Wśród zawodników był chłopczyk bez rączki. I co? nie wygrał? Wygrał! Bo to nie wyścig szczurów tylko (AŻ) zabawa i frajda.
~ 27-01-2014 11:29
Jasne ze tak. Wszyscy wygrywaja! Tylko niestety sport to sport i duch rywalizacji powinien byc! Niech na koniec bedzie idea ze wszyscy wygrali, ale kolejnosc wyczytywania niech bedzie czyms spowodowana! Poza tym o czym my mowimy. Jesli rodzice oszukiwali w konkurencji po to zeby wygrac??? Mama w czerwonej koszulce z 11 zamiast osemki pod nogami przebiegla pod nogami taty aby szybciej! Ale jaka dumna byla z siebie! Brawo mama! Penie dziecko ma taki sam stosunek do sportu. Na nagraniu wlasnym doskonale widac wszystko!
~* 27-01-2014 12:32
Nauczyciele również pozwalali dzieciakom oszukiwać, szczególnie Ci z Promyczka np. skoki na piłce, wszystkie drużyny miały wykonywać skoki do końca a dzieciaki skoki kończyły prawie w połowie(udokumentowane na filmiku),dlatego takie dobre czasy!!!Dzieci nie powiem zdolne tylko tez są uczone oszustwa od samego początku, a może i dobrze w przyszłości będzie im łatwiej. Skoro wszyscy oszukiwali to dobrze że sędziowie nagrodzili wszystkich pierwszym miejscem!!!
~wielkie oczy 27-01-2014 13:54
Tak sobie czytam opinie i ZGROZA - umiemy się (jako naród - niech dumnie zabrzmi) pokłócić o to czy dzieci wygrały, czy nie. I wytknąć jakiejś Pani, że oszukiwała w "x" konkurencji, albo że dzieci nie tak skaczą jak powinny. No ręce opadają. Rozumiem, że krytykanci już pakują walizy do Soczi ... A filmiki do prokuratury przesłali.
~ 27-01-2014 14:51
wielkie oczy. Widać u ciebie oszukiwanie jest na porządku dziennym, swoje dzieci też będziesz uczyć oszukiwać i kraść od małego? gratuluję.
~mama Mateusz 27-01-2014 17:39
Ludzie po co wy się kłócicie. W tej imprezie nie chodziło o zabawę, a ni oto kto wygra, a kto przegra. Popatrzcie na zdjęcia to najzwyklejsza akcja autopromocji radnych, którzy są pokazani na prawie połowie z 194 zdjęć.
~ 27-01-2014 18:20
Dla nas to tlyko zabawa, a dzieci jak to dzieci, chcą konkurować
~mama Mateusz 27-01-2014 18:54
Ludzie po co wy się kłócicie. W tej imprezie nie chodziło o zabawę, a ni oto kto wygra, a kto przegra. Popatrzcie na zdjęcia to najzwyklejsza akcja autopromocji radnych, którzy są pokazani na prawie połowie z 194 zdjęć.
~ 27-01-2014 22:50
Wszystko było pięknie ale na 194 zdjęcia tylko 2 słabiutkie z najlepszego przedszkola //TUPTUŚ//
~Szok 28-01-2014 0:53
No istotnie ręce opadają. Co za naród!! Najlepiej nic nie organizować i spokój będzie. Niech siedzą dzieci przed komputerami i tłuszczu nabierają a rodzice niech dalej marudzą. Obłęd.
~K_asia1 1-02-2014 12:47
Zasmarkani malkontenci. Nic im nie odpowiada, tylko krytykować innych. O mamo, ta pani oszukiwała!!!! Niemożliwe!!!!
~jula77 2-02-2014 10:44
A mi się podobało. Moją córkę trudno zachęcić do ruchu, a na tej olimpiadzie bawiła się wspaniale. Tego, że trzeba być najlepszym i wygrywać będę miała okazję jeszcze wielokrotnie ją uczyć. A co do oszukiwania i dróg na skróty podczas rywalizacji, to zjawisko występuje wszędzie i ciężko z tym walczyć, ale tym razem, na szczęście żadne dziecko nie zostało takim zachowaniem pokrzywdzone, a sprzyjała temu właśnie formuła imprezy, w której chodziło przede wszystkim o zabawę.
~przedszkolak 19-03-2014 10:06
A Przedszkola Bajkoland z Wincentego Pola dalej nie było...Tak trzymać Pani Dyrektor - Żenada!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group