Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wstydliwa Siostrzyczka

Piątek, 23 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:56
Autor: marek
Zakonnica z opactwa w Krzeszowie, Ewa S., która dwukrotnie stawała przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu wręczała łapówki policjantowi z Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze. W zamian Sebastian K. miał zapewnić jej ochronę między innymi przed dziennikarzami oraz uniemożliwić dostarczanie pism procesowych do klasztoru, tylko do rąk własnych zakonnicy.

Kobieta przyznała się do przekazywania pieniędzy, natomiast policjant zaprzeczył aby miało to miejsce, natomiast potwierdził, że spotykał się z zakonnicą. Jak powiedział szef prokuratury rejonowej w Jeleniej Górze Andrzej Reczka, sprawa wydała się, gdy zakonnica miała przekazać pieniądze.

Raz zapłaciła 3 tysiące złotych. Za drugim razem utargowała haracz do 1.500 złotych. W poszukiwaniu policjanta dotarła do komendy powiatowej i poprosiła obecnych tam funkcjonariuszy o przekazanie Sebastianowi K., że zebrała już pieniądze dla niego. Policjanci zareagowali właściwie i zostało wszczęte śledztwo.

Policjant został zawieszony w czynnościach, a w przypadku udowodnienia mu winy, grozi mu nawet 10 lat więzienia. Smaku sprawie dodaje fakt, że żoną Sebastiana K. jest wiceprezes sadu rejonowego w Kamiennej Górze.
Sebastian K. to policjant, który w zeszłym roku zatrzymał jadącego po pijanemu burmistrza Kamiennej Góry Artura Zielińskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group