Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10875
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniały piknik pod Chojnikiem!

Poniedziałek, 14 września 2015, 15:08
Aktualizacja: Wtorek, 15 września 2015, 8:11
Autor: AP
Jelenia Góra: Wspaniały piknik pod Chojnikiem!
Fot. AP
W Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie w miniony weekend, przy pięknej pogodzie, Karkonoski Park Narodowy zorganizował integracyjny piknik. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Najmłodsi mogli nabyć wiedzę ekologiczną, a później sprawdzić ją podczas licznych zagadek. Nie zabrakło warsztatów plastycznych, małego laboratorium, konkurencji sprawnościowych i przejażdżki na koniu oraz miasteczka ruchu drogowego. Wolontariuszki z Chin, studentki Uniwersytetu Przyrodniczego, pisały po chińsku imiona uczestników pikniku. Atrakcją festynu była ścieżka zmysłów, na której dzieci odgadywały po jakim podłożu chodzą Każdy uczestnik mógł samodzielnie przygotować sadzonkę kosodrzewiny, którą później zabierał do domu

Piknik rozpoczęto otwarciem dwóch wystaw: "Grzyby Karkonoszy" i " Rośliny Karkonoszy" Zdjęcia prezentowane na wystawach zostały wybrane podczas otwartego konkursu fotograficznego. Autorami fotografii są : Roksana Knapik, Anna Rokicka, Wojciech Janusiewicz, Włodzimierz Kita, Ryszard Literacki, Michał Mrozek, Roman Rąpała, Roman Rybski.

Zorganizowano wycieczkę na Zamek Chojnik z przyrodą w tle i wędrówkę z kijami nordic walking, którą poprowadził dyrektor KPN-u Andrzej Raj. Ogłoszono wyniki konkursu „Moje Karkonosze - Mapa Małego Przyrodnika”. Pierwsze miejsce przyznano SP Nr 10 z Jeleniej Góry, drugie zdobyła SP z Sosnówki, a trzecie - SP Nr 3 w Kowarach. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w tworzeniu map obdarowani zostali koszulkami z aplikacją pięknego motyla i książkami o Karkonoskim Parku Narodowym.

- Staramy się spotykać każdego roku z lokalną społecznością. To jest wybitnie dedykowane mieszkańcom Jeleniej Góry, okolic ale też turystom. Charakter tej imprezy jest edukacyjny, ale oczywiście w konwencji zabawy. Zapraszamy wszystkich do różnych naszych sektorów, aby spotkać się z naszymi pracownikami, gośćmi, którzy prezentują różnego rodzaje atrakcje. Ma to cel integracyjny. Chcemy pokazywać co robi Karkonoski Park Narodowy jakie ma funkcje, że nie jest barierą dla rozwoju, a wręcz atutem dla rozwoju lokalnej społeczności. Chcemy, aby tutaj, ta integracja następowała poprzez zabawę - mówi dyrektor KPN-u Andrzej Raj.

W trakcje pikniku uczestnicy mogli posilić się na kilku stoiskach, a także spróbować przepysznych wypieków, upiec kiełbaskę na ognisku i kupić ekologiczną żywność .

Udaną imprezę zakończył spektakl Zdrojowego Teatru Animacji, który przedstawił sztukę pt. "Wielki teatr legend Karkonoszy".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group