Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6658
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wrakiem na wycieczkę

Wtorek, 19 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 19 czerwca 2007, 15:32
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Wrakiem na wycieczkę
Fot. Archiwum
Tragicznie mogła zakończyć się eskapada dzieci do Wojcieszowa.

Nadchodzą wakacje i sezon autokarowych wycieczek oraz wyjazdów na letniska. Jak bardzo trzeba uważać na stan techniczny pojazdów, przekonali się o tym we wtorek rano najmłodsi z Legnicy, którzy rano mieli wyjechać do Wojcieszowa.

– Mercedes sprinter został zatrzymany przez policjantów do rutynowej kontroli – poinformował mł. asp. Paweł Petrykowski z policji. Po ujawnieniu poważnych usterek, funkcjonariusze zdecydowali odesłać pojazd do szczegółowych badań w stacji diagnostycznej.

Tam technicy stwierdzili 26 usterek!
Zepsuty był układ jezdny i hamulcowy. Mercedes miał między innymi pękniętą tarczę hamulcową, wybite łożyska, zużyte końcówki drążków kierownicy.
Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.
Po dzieci przyjechał autokar z innej firmy.

Jak zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, policja w stolicy Karkonoszy już od przyszłego piątku będą prowadzili wzmożone kontrole autobusów, busów oraz innych pojazdów, którymi przewożone są dzieci podczas letniego wypoczynku.

– Od 23 czerwca do końca wakacji w godzinach od 7.00- 10.00 zostanie uruchomiony punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą z Jeleniej Góry i z całego powiatu jeleniogórskiego. Punkt ten będzie znajdować się na placu PKS przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze – mówi nadkom. E. Bagrowska.

Policjanci ruchu drogowego informują o możliwości zgłaszania przez organizatorów nauczycieli, rodziców wyjazdów dzieci i młodzieży w celu umożliwienia policjantom sprawdzenia stanu technicznego autobusów, uprawnień i stanu trzeźwości kierujących (tel.075/7520581 lub 075/7520591, 075/7520337).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group