Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8297
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wojna w rytmie disco na finał PESTKI

Poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 20:14
Aktualizacja: Wtorek, 29 kwietnia 2008, 7:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wojna w rytmie disco na finał PESTKI
Fot. TEJO
Upiory zmiecionych z mapy komunistycznych państw totalitarnych odżywają, aby zagościć na nowo we współczesnym świecie. Rozbrzmiewa hymn NRD oraz muzyka z dyskoteki, a duchy bratnich Niemiec Wschodnich oraz Związku Sowieckiego, Czechosłowacji i Jugosławii tańczą i licytują organy zabitego żołnierza amerykańskiego, którego udaje napompowana lalka z sex shopu.

To pokrótce treść Musicalu Wojennego, jaki na zakończenie Polskich Eksploracji Sztuki Teatralnej i Kultury Awangardowej pokazała Scena Witkacego z Wrocławia.

Sztuka mocna. Pełna zabawnych, ale i gorzkich w swojej wymowie dialogów, opowieść osadzona w realiach koszmaru sennego połączonego z dyskoteką i w rytmie starszych i nowszych przebojów. Wszystko z dużą dozą prawdopodobieństwa zdarzenia się naprawdę.

Tekst wzbudza refleksję, stawia niełatwe pytania i nie pozostawia widza obojętnym, co chyba najważniejsze jest w tego rodzaju sztuce.

Żałować można jedynie, że mimo sporego nagłośnienia imprezy, nie przyszły tłumy, na jakie finałowa sztuka z pewnością zasługiwała. Gdyby zagrano ją w Teatrze Jeleniogórskim przy takich reklamach, jakie towarzyszą wystawianym tam spektaklom, z pewnością podbiłaby serca widowni i biła rekordy popularności.

– Zapraszamy Państwa na PESTKĘ 2009 – powiedział na zakończenie udanych prezentacji Łukasz Duda, animator teatru i organizator imprezy z Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group