Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6612
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra - region: Wody w rzekach opadają, ale idą burze

Wtorek, 4 czerwca 2013, 11:52
Aktualizacja: Środa, 5 czerwca 2013, 7:37
Autor: mea
Jelenia Góra - region: Wody w rzekach opadają, ale idą burze
Fot. mea
Poziom wody w rzekach w powiecie jeleniogórskim i Jeleniej Górze opada. Niepokoją jednak prognozy pogody na dzisiaj (04.06.). – Zapowiadane są burze, które mogą być gwałtowne. Przewidywane są opady od 20 do 30 mm – powiedziała Marta Weraksa, kierowniczka Powiatowego Centrum Kryzysowego. – Przejezdna jest już droga Wojanów–Bobrów–Trzcińsko – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Mimo że wójtowie Mysłakowic i Janowic Wielkich odwołali już alarmy przeciwpowodziowe, to starosta jeleniogórski Jacek Włodyga nadal utrzymuje pogotowie przeciwpowodziowe w całym powiecie jeleniogórskim.

- Stabilizuje się sytuacja w regionie. Poziom wody w rzekach opada, w żadnej nie ma już przekroczonego stanu alarmowego. O godz. 9.00 poziom wody w rzece Bóbr w Wojanowie wynosił 261 cm, czyli o 61 cm przekroczony był stan ostrzegawczy. W rzece Łomnica w Łomnicy poziom wody wynosił 367 cm, czyli stan ostrzegawczy przekroczony był o 29 cm - mówiła Marta Weraksa.

Trwa szacowanie strat w gminach Mysłakowice, Janowice Wielkie, Podgórzyn oraz w Kowarach.

Również w Jeleniej Górze poziom wód w rzekach opada. Nadal jednak obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. – Rzeka Kamienna jest już poniżej stanu alarmowego, jej poziom to 166 cm, stan ostrzegawczy przekroczony jest o 46 cm. Na Bobrze też woda opadła, obecnie jej poziom wynosi 244, stan ostrzegawczy przekroczony jest o 24 cm – mówił Henryk Lonatowski z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze.

Zalane są dwa gospodarstwa przy ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze. Strażacy czekają aż opadnie woda gruntowa, by rozpocząć wypompowywanie wody. – Dzisiaj (04.06.) wypompowaliśmy wodę z piwnicy przedszkola przy ul. Świerczewskiego w Łomnicy. Wczoraj trzeba było pompować wody gruntowe z piwnic, rowów i studzienek, a także zabezpieczać workami z piaskiem brzegi rzek i domostwa m.in. w Łomnicy, Janowicach Wielkich, Karpnikach, Dziwiszowie, Dąbrowicy oraz w Jeleniej Górze przy ul. Wolności, Poznańskiej, Grunwaldzkiej i Wiejskiej – informował Marek Gałan z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group