Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15631
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: „Wodnik” nagrodzony Diamentem Forbesa

Sobota, 10 marca 2012, 9:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: Accipiter
Według zestawienia miesięcznika „Forbes” dla województwa dolnośląskiego, w tym roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” w kategorii małych firm znalazło się w prestiżowym gronie przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

Podczas uroczystej gali wręczenia Diamentów Forbesa&Onet.pl we Wrocławiu zostało nagrodzone prestiżowym tytułem Diament Forbesa. W sumie w całym ogólnopolskim zestawieniu Diamenty Forbesa 2012 - „Wodnik” znalazł się na siedemnastym miejscu, natomiast w zestawienia dla województwa dolnośląskiego - zajął trzecie miejsce.

Do wyceny Diamentów Forbesa 2012 wykorzystane zostały dane uwzględniające m.in.: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje. Wartość została obliczona na podstawie tzw. metody szwajcarskiej, łączącej metodę majątkową i dochodową.

Na listę Diamentów Forbesa trafiły także inne firmy z regionu jeleniogórskiego podzielone na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży w 2011 roku: firmy małe 5-50 mln zł, firmy średnie 50-250 mln zł, firmy duże powyżej 250 mln zł.

W kategorii firm powyżej 250 mln zł na miejscu ósmym uplasowało się Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Jelfa”. W kategorii firm od 50 do 250 zł czwarte miejsce zajęła spółka Tauron Ekoenergia, na miejscu szóstym pojawiło się przedsiębiorstwo budowlane Pre-Fabrykat Sp. z o.o. w Miłkowie, firma zajmuje się produkcją płyt, arkuszy i kształtek z tworzyw sztucznych Jelenia Plast Sp. z o.o. trafiła na ósmą lokatę, a firma PMPoland S.A. znalazła się na 32. miejscu.

We wspomnianej kategorii małych firm od 5 do 50 mln zł, gdzie „Wodnik” obronił trzecią pozycję, zaledwie na 68. miejscu pojawiło się Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. Z kolei firma motoryzacyjna „Ligęza” zajęła 72. miejsce, a firma specjalizującą się w produkcji pościeli i odzieży dziecięcej Alvi-Polska Sp. z o.o. zosta umieszczona na 99. pozycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
669
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group