Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9802
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Wodnik” i partnerzy na Placu Ratuszowym

Niedziela, 2 października 2016, 11:06
Aktualizacja: 11:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Wodnik” i partnerzy na Placu Ratuszowym
Fot. Przemek Kaczałko
Pierwszego dnia października na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” zorganizowało dzień otwarty, podczas którego można było zapoznać się ze sprzętem jakim firma dysponuje, odkryć niektóre tajniki pracy, a także obejrzeć część artystyczną.

Już po raz dziewiąty „Wodnik” wychodzi do mieszkańców, jednocześnie zapraszając do współpracy pozostałe spółki jak chociażby Termy Cieplickie, MZK, czy MPGK. Na scenie występowali tancerze z jeleniogórskich szkół: Kurzak&Zamorski oraz Krzysztofa Cieślaka. Nie zabrakło też dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 10 oraz standardów jazzowych i rockowych w wykonaniu Sylwii Martyniak.

Była też pyszna grochówka od Stowarzyszenia Goduszyn. Gwiazdą wieczoru miał być Paihivo reprezentujący styl reggae, ale mimo sprzyjającej pogody widzów było jak na lekarstwo.

Akcja „dnia otwartego” ma służyć popularyzowaniu pracy „Wodnika”. - To nie jest widoczne na co dzień, a to naprawdę jest frapujące. To plątanina rur, cała infrastruktura wodna, ściekowa. Żebyśmy mieli wodę – czystą, zdrową – w domu, to my musimy to wziąć na siebie. Pokazujemy sprzęt, technologię i firmy, z którymi współpracujemy – powiedział prezes Wodnika Wojciech Jastrzębski zaznaczając, że woda w jeleniogórskich kranach jest smaczna i bezpieczna.

Wśród pojazdów był też taki, który służy do poszukiwania strat wody i jak mówi prezes spółki – straty w tym roku spadły o 5 proc. „Wodnik” to 240 pracowników, którzy mają okazję tego dnia się pokazać. - Energię, która tryska z tych ludzi trzeba w pozytywny sposób spożytkować – dodał prezes Jastrzębski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
953
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group