Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6759
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Woda na święta najlepszym prezentem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 23 grudnia 2010, 9:51
Aktualizacja: 9:51
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dzięki interwencji mediów sytuacja ciągnąca się od roku została rozwiązana w półtorej godziny. Mieszkaniec kamienicy przy ul. Wyczółkowskiego, u którego nie było wody w mieszkaniu z powodu zamarzniętych rur u sąsiadów oraz potężnych mrozów, nie ma już suchych kranów.

Jeden z lokatorów kamienicy przy ulicy Wyczółkowskiego odsyłany był przez rok czasu z ZGL-u „Południe” do Zarządu Nieruchomościami „Południe”. Nikt nie chciał rozwiązać sprawy zamarzających rur przy ujemnych temperaturach.

- Nastąpiła wizyta pani z działu technicznego z ZGL-u „Południe”. Pomogła redakcja Jelonki opisaniem całej sytuacji. Mieli ciągnąć rury z wodą przez korytarz. Poinformowałem go jednak, że rozmawiałem z sąsiadami, którzy mieszkają pode mną, że można zainstalować je bezpośrednio od nich i wtedy nie byłoby ryzyka, że rury na korytarzu by zamarzły. I na szczęście zostały te rury z wodą doprowadzone z mieszkania piętro niżej, gdzie lokatorzy ogrzewają swoje mieszkanie, bezpośrednio do łazienki. Problem, z którym ZGL „Południe” nie mógł sobie poradzić przez rok czasu, rozwiązał się w ciągu półtorej godziny – powiedział mieszkaniec ulicy Wyczółkowskiego (dane do wiadomości redakcji).

W tamtym roku pan, który jest schorowany i przeszedł już parę ciężkich operacji nie miał wody na Święta Bożego Narodzenia. W tym roku może spać spokojnie, gdyż woda w rurach już płynie.
– Dzisiaj dzięki interwencji redakcji Jelonki, tak też dał do zrozumienia przedstawiciel ZGL-u „Południe”, będę miał wodę na święta i spokojną atmosferę, bez niepotrzebnych nerwów i strachu, że woda w rurach znowu zamarznie. Chciałbym również podziękować sąsiadom z dołu, którzy zgodzili się na poprowadzenie rur z ich mieszkania oraz całej redakcji Jelonki. Bez nich ta sprawa trwałaby prawdopodobnie kolejny rok – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~uaz 23-12-2010 10:06
I morał z tego taki... w budynkach należy grzać. Jeżeli zamarza instalacja wewnątrz budynku to tylko dzięki oszczędzaniu przez lokatorów na ogrzewaniu, a tu już zarządca z samym Marcinem Zawiłą na czele nic nie pomoże...
~ 23-12-2010 10:14
ale ludzie, którzy tam nie grzeją u których woda zamarzała mają eksmisje z tego lokum, ale nikogo na bruk nie można wyrzucić i przez to cierpieli inni lokatorzy
~Obiektywna 23-12-2010 11:12
Ale probiem przez niechlujstwo - zeby przed zima nie ocieplić rur z woda to jest d...lizm i niróbstwo ,tak lokatora jak i dziadoskiego ZGL_u .- teraz odbiorcy powinni nosic wode wiadrami z rzeki a nie ganiac za słuzba ktora to naprawi. Ot - paniska.
~wie39 23-12-2010 11:15
w Piechowicach panie z tzw działu technicznego "wspólny dom"-też są niestworzone do jakiejkolwiek pracy.Od lat ciepła posadka,niezła pensyjka i nic się nie robi.Aroganckie wobec petentów,najlepiej żeby nikt nie zawracał im głowy!Panie Witoldzie Rudolf-może pora przyjrzeć się tym nierobom i zmienić to towarzystwo które sie zasiedziało w spółdzielni....
~ZABOBRZANIN 23-12-2010 18:38
Niektórzy maja proste zachcianki. Woda, prąd, gaz itp. Dla jednych to standard dla innych szczyt marzeń. Więc niech na te święta się coś - komuś spełni (wreszcie) !
~Obywatel 23-12-2010 18:46
A chodziło zwyczajnie o ludzką życzliwość i kontakt z kolatorami tego budynku. Nie wiem dlaczego ale wszyscy urzędnicy instytucji w Jeleniej Górze są opieszali co do ludzi sumiennie płacących za swoje mieszkania coraz większe czynsze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group