Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6163
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wlenkon ruszył z kopyta!

Niedziela, 11 grudnia 2016, 9:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 9:02
Autor: Robert Czepielewski
Region: Wlenkon ruszył z kopyta!
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (10.12) we Wleniu rozpoczął się dwudniowy Wlenkon. Impreza po raz pierwszy odbyła się w roku 2011, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła spotkać się, pograć w karty, zagrać na jednej konsoli . Później Wlenkon ewoluował, w 2013 przybierając szerszą formę . Choć konwent nadal skierowany jest głównie do fanów gier komputerowych, planszowych, wielbicieli fantasy czy też fantastyki to w tym roku Wlenkon przybrał formę familijną.

W pierwszym dniu imprezy, obok rozstawionych stolików, nad którymi pochyleni byli wielbiciele gier planszowych, swoje umiejętności prezentowały tancerki z No Name Dance Studio, a w pokazie tańca orientalnego wystąpiła Farizah. Był pokaz japońskiej sztuki walki Kendo, występ Marconi Band i pokaz zumby przez grupę Kasia Zumba. Panie mogły skorzystać z usług profesjonalnych wizażystek. Sporą atrakcją cieszyły się stoiska, na których wystawcy sprzedawali biżuterię wytwarzaną ze skóry czy też gadżety związane z grami i nie tylko. Sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych, cieszyły się warsztaty przypinek z filcu.

Ciekawą ofertę przedstawiła Fundacja Polsko-Japońska „Nami”. Na specjalnie stanowisku jej członkowie opowiadali o kulturze Japonii. Można było spróbować swoich sił w posługiwaniu się pałeczkami czy poprosić o wykaligrafowanie swojego imienia po japońsku.

O tym, czy trudno było zorganizować taką imprezę zapytaliśmy pomysłodawcę tego wydarzenia Krzysztofa Jodko-Narkiewicza. - Po pierwsze ciężko było się zmieścić w czasie. Ponieważ o tym, że projekt został przyjęty przez gminę w ramach inicjatyw lokalnych, dowiedziałem się z początkiem listopada. Liczyłem też na odrobinę więcej funduszy, mówię o dodatkowym 1000 zł. To pozwoliłoby na trochę luzu. Ale na szczęście udało się zorganizować Wlenkon przy pomocy przyjaciół i znajomych na zasadzie „Ja pomogę, ty pomożesz” - powiedział Krzysztof Jodko-Narkiewicz.

Na niedzielne przedpołudnie , także w Zespole Szkół im św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu, zaplanowano jeszcze m.in. pokaz i warsztaty Kendo oraz warsztaty tańca towarzyskiego – podstawy dla każdego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group