Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3754
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Własność – jasność. W Kostrzycy realizują projekt Ministerstwa Skarbu Państwa

Środa, 20 lipca 2011, 7:48
Aktualizacja: 7:56
Autor: Dawid Szczepankiewicz
JELENIA GÓRA: Własność – jasność. W Kostrzycy realizują projekt Ministerstwa Skarbu Państwa
Fot. Organizatorzy
W Szkole Podstawowej im. Gen. Władysława Sikorskiego w Kostrzycy w trakcie wakacji studenci – wolontariusze Programu „Projektor – wolontariat studencki” organizują zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Program „Projektor – wolontariat studencki” to program Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu, który współpracuje z wieloma szkołami w całej Polsce, w tym ze Szkołą Podstawową w Kostrzycy. Celem Programu jest dotarcie do dzieci i młodzieży z małych miejscowości z aktywnością i wiedzą studentów, którzy przekazują pozytywne wzorce osobowe i swoją postawą zachęcają uczniów do dalszego rozwoju.

Jednym z projektów prowadzonych w ramach Programu „Projektor – wolontariat studencki „ jest projekt pod patronatem Ministerstwa Skarbu Państwa WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ, którego III edycja odbywa się w tym roku. Partnerami Projektu są m.in. Giełda Papierów Wartościowych, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i firma Microsoft. WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ ma na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat własności prywatnej i prywatyzacji - w tym prywatyzacji giełdowej, akcjonariatu obywatelskiego wśród społeczności lokalnej.

Wydawać by się mogło, że tematyka jest zbyt skomplikowana dla uczniów szkół podstawowych. Nic bardziej mylnego, przyswajanie wiedzy odbywa się tutaj za pomocą zabaw do których studenci wprowadzają tą trudną tematykę. Studenci prowadzący zajęcia uczestniczyli na początku lipca br. w szkoleniach zorganizowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa w Warszawie. Aby przekonać się, że tematyka projektu nie jest taka straszna, jak się wydaje zapraszamy na stronę www.prywatyzacjadlaludzi.pl .

Projekt wakacyjny „WŁASNOŚĆ=JASNOŚC” w Kostrzycy odbył się w dniach 12-15 lipca 2011r. Każdego dnia w zajęciach brała udział spora grupa dzieci. Zajęcia prowadził zespół studentów z Rzeszowa. Uczestnicy projektu świetnie się bawiąc poznawali trudną i skomplikowaną tematykę własności, prywatyzacji, akcjonariatu obywatelskiego. Uczniowie mieli możliwość w ciągu tych kilku dni wybudować własne firmy i wspólne miasto, współzawodniczyć w wielu konkurencjach, nie tylko sportowych, dyskutować na temat stanu przedsiębiorstw prywatnych i państwowych w regionie.

Mamy nadzieję, że projekt dostarczył uczniom dużą partię wiedzy o tych trudnych zagadnieniach, umiejętności do samodzielnego poruszania się po tej tematyce w przyszłości i pozytywnych emocji, bo przecież o to w projektach wakacyjnych chodzi przede wszystkim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group