Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5454
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wizyta z opłatkiem i... gazem łzawiącym

Czwartek, 19 grudnia 2019, 6:09
Aktualizacja: Sobota, 21 grudnia 2019, 5:50
Autor: WAC
Interwencją policji zakończyła się w jednym z domów jednorodzinnych w Piechowicach wizyta osób roznoszących opłatki.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godziny 17.00. Pan Janusz (imię na jego prośbę zmieniono) przebywał w jednym z domów jednorodzinnych w Piechowicach. Był zajęty i zapomniał zamknąć na klucz drzwi wejściowe do budynku. W pewnym momencie usłyszał niepokojące odgłosy dochodzące z sieni, gdzie było zgaszone światło. Gdy udał się, aby sprawdzić co się dzieje, ze zdziwieniem stwierdził, że w przedpokoju przebywa dwóch mężczyzn, świecących sobie latarkami.

Jako, że jestem dość sprawnym mężczyzną, a intruzi nie informowali co robią w mojej sieni, złapałem ich za ubrania i próbowałem wyprosić z budynku – mówi pan Janusz. - W trakcie szamotaniny jeden z mężczyzn "psiknął" mi gazem łzawiącym w twarz. Napastnicy zgubili też telefon komórkowy, który zatrzymałem na wypadek gdyby uciekli, aby mieć ślad całego zajścia. Następnie zadzwoniłem po policję. O dziwo, obaj mężczyźnie nie oddalili się, ale przed domem czekali na przybycie funkcjonariuszy. Dopiero po przybyciu mundurowych okazało się, że "odwiedzili" mnie roznoszący opłatki. Nie potrafili wyjaśnić, dlaczego otworzyli sobie drzwi i weszli do domu. Gdy dzień później zadzwoniłem do piechowickiej parafii, aby potwierdzić czy ci mężczyźni rzeczywiście zostali wydelegowani do roznoszenia opłatków, mężczyzna który się nie przedstawił miał do mnie pretensję, że pobiłem jego parafian, którzy przyszli z misją pokoju. Był też oburzony, że o sytuacji powiadomiłem policję - opowiada pan Janusz.

Jak informuje rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji podinsp. Edyta Bagrowska - w sprawie zajścia w Piechowicach prowadzone jest postępowanie. Wyjaśniane są wszystkie okoliczności zdarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

31
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
7%
Nudzi
2
4%
Smuci
1
2%
Złości
18
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group