Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 2882
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Wirtualny koncert życzeń w Karpaczu

Wtorek, 1 marca 2011, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Autor: Agrafka
Dziś o godz.15.00 w Bibliotece Miejskiej w Karpaczu odbędzie się „Wirtualny koncert życzeń dla seniorów” w ramach międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2011”, mającej zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu.

Starsze osoby, które przyjdą do biblioteki, będą mogły wyszukać w serwisie YouTube ulubione piosenki z dawnych lat i nie tylko, a następnie wspólnie ich wysłuchać, przy okazji dzieląc się z innymi uczestnikami spotkania wspomnieniami, czy anegdotami związanymi z ulubioną piosenką.

Przy pomocy pracowników biblioteki i wolontariuszy będą mogli znaleźć dodatkowe informacje o piosence i wykonawcy, a także poznać podstawy obsługi komputera. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zarejestrują swój udział w internetowym liczniku akcji „Tydzień z Internetem 2011”.

– Po raz pierwszy organizujemy tego rodzaju akcję integracyjną, jest to także nowością w Polsce. Przy pięciu stanowiskach komputerowych starsze osoby, przy pomocy dzieci i młodzieży z świetlicy Środowiskowej „Profil” z Karpacza, będą mogły odszukać piosenki, których dawno nie słyszały lub, które zapadły w pamięć z powodów osobistych. Chcemy w ten sposób zachęcić te osoby do korzystania z komputerów i pokazać jak wiele możliwości stwarza umiejętność surfowania w Internecie – poinformowała Katarzyna Madeksza, bibliotekarz z Biblioteki Miejskiej w Karpaczu.

W konkursie wezmą udział panie ze Związków Emerytów i Rencistów w Karpaczu, Kawaler Orderu Uśmiechu Ryszard Kiełek, bajkopisarka Maria Lenartowicz, a także wszyscy chętni, aby powspominać i odświeżyć stare przeboje.

Udział w akcji to konkretne korzyści również dla biblioteki. Jeśli do 31 marca 2011 roku biblioteka przekaże opis spotkania wraz ze zdjęciami za pośrednictwem formularza konkursowego w dziale poświęconym akcji „Tydzień z Internetem 2011”, otrzyma certyfikat, a do jej władz zostanie wysłane specjalne pismo z podziękowaniem. Ponadto będzie mogła wygrać cenne nagrody rzeczowe: sprzęt multimedialny i zestawy podręczników.

„Tydzień z Internetem 2011” to międzynarodowa akcja trwająca od 28 lutego do 5 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe, pod honorowym patronatem Neelie Kroes – europejskiej komisarz ds. agendy cyfrowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group