Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4258
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielkie niebo u Milińskiego

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 27 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 27 czerwca 2007, 6:49
Autor: rylit
Fot. Agniszka Ciepiela, Małgorzata Sokołowska, rylit
Niezapomniany plener w zaczarowanym świecie w Pławnej 9.

Dariusz Miliński oddał najmłodszym kawałek swojego artystycznego świata wraz ze wszystkimi jego elementami. Gośćmi byli młodzi artyści z sekcji plastycznej Miejskiego Domu Kultury Muflon w Sobieszowie.

Uczestnikom towarzyszyła Jolanta Szewczyk, plastyk z MDK oraz główny organizator i koordynator kilkudniowych zajęć. Pomocą służyła też kilku osobowa grupa rodziców.

Goście Milińskiego mieli znakomitą okazję, aby poza szkolną ławką tworzyć swoje dzieła w prawdziwej pracowni artysty, pod jego okiem doskonalić warsztat. Rzeźbić, rysować, tworzyć i podpatrywać dzieła samego gospodarza oraz innych artystów, którzy przebywają właśnie w posiadłości w Pławnej.

– A, że nie samą pracą człowiek żyje, młodzież miała też chwilę oddechu od pracy twórczej. Warunki ku temu, pod tym „kawałkiem nieba” u Dariusza są wyśmienite.
Czyste wiejskie powietrze, nieskażone żadnymi miejskimi czynnikami, rozległy piękny teren oferujący wiele atrakcji dla mieszczuchów. Konie, owce, króliki, strusie, lamy.
To rozbudziło wyobraźnię młodych sobieszowian, którzy dali upust energii a ich temperament musiał być temperowany przez opiekunów.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji twórczych i wypoczynkowych.
Były zajęcia plastyczne z rysunku, malarstwa i ceramiki, gdzie młodzi twórcy często pod okiem samego mistrza doskonalili swój warsztat. Były wycieczki do galerii Dariusza Milińskiego i po przepięknej okolicy.
Do tego ogniska i występy przygotowane przez samych uczestników pleneru. Atrakcją pleneru było również szukanie kwiatu paproci w noc świętojańską.

Plener – ku rozżaleniu wszystkich – skończył się w poniedziałek. Pozostaje podziękować organizatorom i Dariuszowi Milińskiemu, że udostępnił swój „kawałek nieba” młodzieży. Za serce, cierpliwość i wyrozumiałość dla często niesfornych, młodych twórców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mona 27-06-2007 13:52
Miło się czyta o takich ludziach. Sam wyszedł z biedy i nie zapomina o innych – jest to godne naśladowania. Może by tak i inni artyści pomyśleli trochę o młodych ludziach i podali im "rękę". Darek – pamiętam Ciebie z dawnych lat trzymałam kciuki wtedy, trzymam i teraz – oby tak dalej!
~Sobieszowianka 28-06-2007 9:18
Brawo Brawo Darku za twoje wspaniałe pomysły i za twoją twórczą prace
~puchatek 28-06-2007 15:18
Było pięknie, cudownie, wspaniale. Chciałoby się wrócić, może za rok? Dziękujemy za klimat, nastrój i gorące serce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group