Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4044
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wielkanocny kiermasz w Przesiece

Piątek, 7 kwietnia 2017, 8:23
Autor: Ewa Han
Region: Wielkanocny kiermasz w Przesiece
Fot. Użyczone
W najbliższą sobotę (8.04) oraz Niedzielę Palmową w Przesiece odbędzie się po raz pierwszy wielkanocny kiermasz. W położonym na skraju wsi, u wejścia w Karkonosze ośrodku wczasowym Chybotek – w godzinach od 12.00 do 18.00 panować będzie iście świąteczna atmosfera.

Miejscowe i przybyłe z okolicy gospodynie kusić będą kulinarnymi przysmakami. Przed ośrodkiem stanie kuźnia „jak u prawdziwego kowala”. Najmłodsi znajdą wiele atrakcji w „kąciku dla malucha”, a miłośników tradycji zainteresują zapewne ludowe wielkanocne wycinanki. Będzie też można skorzystać z uroków konnej przejażdżki po leśnych ścieżkach i górskich szlakach.

Wśród kiermaszowej oferty nie zabraknie także rozmaitych prezentów „na zajączka”. Usatysfakcjonowani będą również ci, którzy oprócz dzielenie się z najbliższymi tradycyjnym wielkanocnym jajkiem, zechcą podzielić się z nimi…sztuką. Swą obecność na kiermaszu zapowiedzieli bowiem lokalni twórcy, których prace cieszą się uznaniem w kraju i za granicą. Obok ich propozycji na stoiskach w Chybotku znajdzie się też szkło i ceramika unikatowa oraz grafika artystyczna.

Prawdziwym zwieńczeniem przesieckiego spotkania będzie tradycyjny wielkanocny stół przygotowany przez organizatorów kiermaszu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group