Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 4078
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Wiedzą, jak uratować życie człowieka

Czwartek, 17 listopada 2011, 11:28
Aktualizacja: 11:31
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Wiedzą, jak uratować życie człowieka
Fot. Organizatorzy
Zakończyła się druga edycja szkoleń dla dzieci realizowanych przez Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze w ramach „Programu edukacji zdrowotnej wśród dzieci w wieku szkolnym w zakresie pierwszej pomocy, zachowań prozdrowotnych i bezpieczeństwa”. Ratownicy medyczni odwiedzili szkoły w Podgórzynie, Mysłakowicach i Janowicach Wielkich.

W każdej ze szkół odbyły się dwudniowe zajęcia. W pierwszym dniu były to spotkania w aulach sportowych szkół ze wszystkimi uczniami klas IV, V, VI. Ratownicy medyczni przeprowadzili pogadankę i przedstawili prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa, występowania zagrożeń, prawidłowego sposobu udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia.

- Prowadzone były też pokazy udzielania pierwszej pomocy przez ratowników na fantomach. Dzieci zobaczyły też ambulans ratunkowy Zespół Ratownictwa Medycznego, poznały jego wyposażenia, cel i zakres działania. Dowiedziały się również, jak prawidłowo wzywać pomoc medyczną w sytuacji wymagających interwencji Pogotowia Ratunkowego – relacjonuje Robert Pietryszyn z jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego.
.
W drugim dniu odbyły się sesje szkoleniowe z uczniami, którzy zostali wytypowani przez wychowawców.
– Każda grupa była nadzorowana przez jednego ratownika, który przeprowadził szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, podstawowego zaopatrywania ran. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat i dyplom uczestnictwa, podręczniki o udzielaniu pierwszej pomocy zgodne z wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacji z 2010 roku, pakiety ratownicze oraz smycze z numerami alarmowymi służb medycznych – dodaje Robert Pietryszyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group