Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6870
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Widoczny – bezpieczny” międzynarodowo

Sobota, 8 października 2016, 8:41
Aktualizacja: Niedziela, 9 października 2016, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Widoczny – bezpieczny” międzynarodowo
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (7.10) w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze służby ratujące życie i dbające o bezpieczeństwo spotkały się w kolejnym siatkarskim turnieju organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Polska – Region Jelenia Góra oraz Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze.

Dwa razy w roku służby zrzeszone w IPA regionu jeleniogórskiego rywalizują na parkiecie, co jest doskonałą okazją do integracji, wymiany doświadczeń oraz chwili rozrywki w stresującej pracy. Do zmagań siatkarskich zapraszane są też szkoły powiązane ze służbami i inne instytucje. Impreza ma rangę międzynarodową ze względu na stały udział policjantów z czeskiego Semily oraz Jablonca. - Chodzi o zdrową rywalizację, aby oderwać policjantów od codziennej pracy. Ta rywalizacja sportowa pozwala na zawieranie przyjaźni, kontaktów z kolegami z innych instytucji – powiedział podinsp. Bogumił Kotowski, sekretarz zarządu IPA - Region Jelenia Góra.

W turnieju zwyciężyli jeleniogórscy strażacy, którzy pokonali w finale swoich miejskich kolegów z policji. - Oprócz tego, że musimy sprawnie prowadzić działania ratownicze, to musimy też sprawnie uprawiać różne dyscypliny. Wygraliśmy i bardzo się cieszymy – powiedział st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Strażacy przyznają, że jest to forma rozrywki – odreagowania po służbie, ale też sposób na utrzymanie sprawności fizycznej. - W cyklu doskonalenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej praktycznie codziennie mamy dwie godziny zajęć sportowych – od gier zespołowych po siłownię czy ćwiczenia ogólnorozwojowe – dodał Andrzej Ciosk.

Siatkówka to nie jedyna dyscyplina jaką oferują służbom organizatorzy. Możliwe, że przed nowym rokiem zagrają jeszcze w piłkę nożną, a kolejny turniej siatkarski zaplanowany jest na wiosnę.

W Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Służb Ratujących Życie pod nazwą „Widoczny – Bezpieczny” wzięło udział 10 zespołów. Zwyciężyła Państwowa Straż Pożarna w Jeleniej Górze, która w finale pokonała Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze 2:0 (15:11, 18:16). W meczu o 3. miejsce policjanci z Czech pokonali Areszt Śledczy w Jeleniej Górze 2:0, a na rywalizacji grupowej imprezę zakończyły: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze, Komenda Policji w Gryfowie Śląskim, Nadleśnictwo Śnieżka, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze oraz Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group