Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6842
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekend w Zdrojowym

Czwartek, 1 października 2020, 15:02
Autor: ZTA
Jelenia Góra: Weekend w Zdrojowym
Fot. Użyczone/ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza w weekend na dwa spektakle. W sobotę (3.10) o godz. 16.00 zaplanowano przedstawienie pt. Karmelek”, a w niedzielę (4.10), także o 16.00 – „Coś na ząb”. Dla Czytelników Jelonki.com na oba spektakle są dwa podwójne zaproszenia. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się do teatu pod numer: 512-219-961.

KARMELEK – 3 października, sobota, godz. 16.00

Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia... śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek. Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.

autor: Marta Guśniowska
reżyseria: Bogdan Nauka
scenografia: Monika Pasternak, Marzena Pliszka
występują: Dorota Fluder-Głowacka, Diana Jonkisz, Sławomir Mozolewski

COŚ NA ZĄB – 4 października, niedziela, godz. 16.00

"Karius i Baktus” to historia, napisana przez norweskiego pisarza Thorbjørna Egnera, opowiadająca o dwóch trollach żyjących w ustach chłopca, który nie należał do czyścioszków myjących zbyt często zęby, będąc jednocześnie wielkim miłośnikiem słodyczy. Proste, dydaktyczne przesłanie powiastki połączone z atrakcyjną formą przekazu spowodowały, że "Karius i Baktus” stała się nie tylko ulubioną lekturą skandynawskich dzieci, ale także doczekała się wielu tłumaczeń, adaptacji teatralnych i filmowych. Przedstawienie Zdrojowego Teatru Animacji, niezwykle barwne, posługujące się sugestywnymi środkami wyrazu scenicznego jest adresowane do widzów od trzech lat.

reżyseria: Michał Derlatka
asystent reżysera: Marta Dworakowska
scenografia: Michał Dracz
tłumaczenie: Małgorzata Kozakiewicz
adaptacja: Jarosław Antoniuk
muzyka: Joanna Sówka-Sowińska
występują: Radosław Biniek, Diana Jonkisz, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Sławomir Mozolewski

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
22%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group