Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 6390
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: We wtorek zamilknie nadajnik TV na Śnieżnych Kotłach

Sobota, 20 lipca 2013, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: UM
Już tylko kilka dni dzieli nas od wyłączenia analogowego sygnału telewizyjnego z nadajnika na Śnieżnych Kotłach. Tym samym kończy się cała epoka TV, bowiem ten nadajnik swego czasu zrewolucjonizował system nadawania i poprawił odbiór sygnału w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Przypominamy, że moment wyłączenia sygnału analogowego został wyznaczony na godzinę 6.00 we wtorek, 23 lipca. To będzie ostatni etap cyfryzacji sygnału w całej Polsce, bo w innych regionach ta operacja została już przeprowadzona. Tym sposobem odbiorcy TV zyskają dostęp do większej liczby programów (szacuje się, że do 22), a w przyszłości będą mieli także możliwość korzystania z TV interaktywnej i hybrydowej, ale to już są technologie kolejnych okresów.

Etapy przechodzenia na przesył cyfrowy mają swoją ustaloną kolejność. Po odłączeniu sygnału analogowego będzie sukcesywnie podłączanych jedenaście stacji „doświetlających”, które będą przekazywać sygnał cyfrowy do tych subregionów w obszarach Jeleniogórskiego i Legnickiego, gdzie ze względu na ukształtowanie terenu nie dociera sygnał nadajnika głównego. Te stacje znajdują się m.in. w Działoszynie, Kamiennej Górze, Piechowicach, Świeradowie Zdroju, Wleniu, Leśnej, Wojcieszowie, Kowarach i in. Stacja w Kowarach. Mająca znaczenie dla Jeleniej Góry będzie włączona do systemu ok. godz. 10.00. W razie pytań i problemów należy dzwonić na bezpłatną infolinię: 800 – 007 – 788.

- Chciałbym przypomnieć – mówi H. Papaj – że to przejście nie pociąga za sobą konieczności regulacji, które musiałby opłacać użytkownik. Wprawdzie trzeba dokupić do telewizorów starszych typów dekoder (w cenie 100 – 150 zł), niemniej żadne wizyty monterów, którzy będą proponowali „pomoc” starszym lokatorom w dostrajaniu odbiorników bądź – co gorsza – żądali jakichś opłat, są nieuprawnione – przypomina wiceprezydent Jeleniej Góry Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group