Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5862
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: We wrześniu Jimi Hendrix symfonicznie

Środa, 30 czerwca 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: We wrześniu Jimi Hendrix symfonicznie
Fot. ....
W czterdziestą rocznicę śmierci Jimiego Hendrixa, ikony rocka, w Jeleniej Górze i we Wrocławiu zabrzmią jego utwory w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Urząd marszałkowski przeznaczył na dwa koncerty 80 tys. zł.

Koncerty odbędą się na początku września br., w Jeleniej Górze najprawdopodobniej dziesiątego, a we Wrocławiu – jedenastego. – W minionym roku zaczęliśmy rozmawiać z Leszkiem Cichońskim, który co roku organizuje bicie gitarowego rekordu Guinnessa, żeby w związku z 40 rocznicą śmierci Jimiego Henrixa, zrobić koncert symfoniczny z jego utworów – mówi Jerzy Łużniak, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

To będą dwa koncerty na Dolnym Śląsku. Jeden z nich odbędzie się we Wrocławiu w sali koncertowej Polskiego Radia razem z nagraniem. W Jeleniej Górze trwają rozmowy na temat miejsca koncertu: rozważany jest rynek lub plac przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

Zabrzmią, między innymi, hity z repertuaru muzyka: „Hey Joe", „Foxey Lady” czy „Voodoo Child”. W zamierzeniu będzie to koncert dostępny dla wszystkich, by mogła uczestniczyć w nim jak największa grupa mieszkańców Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej, a przede wszystkim młodych ludzi. – Ponadto chcemy pokazać, że nasza jeleniogórska orkiestra symfoniczna samorządu województwa dolnośląskiego jest jedną z lepszych orkiestr i potrafi zagrać wszystko – dodaje Jerzy Łużniak.

Kwota przyznana Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze będzie przeznaczona na przygotowanie partytury, wynagrodzenie dla orkiestry i zespołu, w którym zagra Leszek Cichoński. Całość poprowadzi Jerzy Kosek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group