Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9088
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wbili pierwsze łopaty pod Pasaż Grodzki

Poniedziałek, 13 lipca 2009, 10:18
Aktualizacja: 10:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wbili pierwsze łopaty pod Pasaż Grodzki
Fot. Angela
Przedstawiciel Rank Progress, prezydent miasta Marek Obrębalski oraz szef rady miejskiej, Hubert Papaj dziś o godz. 9 wbili pierwsze łopaty pod budowę Pasażu Grodzkiego. Tuż po nich na plac budowy wjechał ciężki sprzęt i weszli robotnicy.

Jak mówił Dariusz Wyborski, szef PR inwestorskiej firmy Rank Progress, dojście do tego etapu i rozpoczęcie budowy były możliwe tylko dzięki współpracy i zaufaniu wszystkich zaangażowanych podmiotów: władz miasta, radnych i rady miejskiej oraz mieszkańców.

– Po drodze pojawiło się kilka trudności, ale do celu szliśmy według swojego sposobu postępowania – mówił Dariusz Wyborski. – Mam nadzieję, że wszytko potoczy się szczęśliwie i że żadnych niespodzianek nie będzie. Jedną rzeczą, nad którą się zastanawiam, to czy uda nam się namówić do prowadzeniu biznesu w tym miejscu przedstawicieli ciekawych marek.

Prezydent Marek Obrębalski powiedział, że najtrudniejszym elementem w dojściu do tego etapu była faza projektowania i konieczność uzgodnienia detali inwestycji z konserwatorem zabytku oraz prace geologiczne.
- Okazało się, że poziom wód gruntowych jest relatywnie wysoki, co wpłynęło na konieczność zmiany projektów w jednej z faz – mówił Marek Obrębalski.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pasaż ma zostać oddany do użytku w październiku 2010. Natomiast mieszkańcy będą mogli zrobić w nim zakupy oraz coś zjeść przez Bożym Narodzeniem przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group