Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5420
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Watrzański Babiniec przyciągnął panie ze wszystkich części miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 13 marca 2012, 11:56
Aktualizacja: 12:23
Autor: Angela
Fot. Organizator
W minioną sobotę w Jagniątkowie po raz siódmy odbył się cykliczny Babiniec Watrzański. Tematem przewodnim spotkania zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet było hasło: "To nie ja byłam Ewą”.

Jak mówią organizatorki, Babiniec organizują głównie dla kobiet, które w natłoku obowiązków zapominają o sobie. - Kobiety często nie wychodzą z domów, bo nie mają czasu, albo nie mają dokąd wyjść – tłumaczą organizatorki.

Panie w rozmaitym wieku, które przybyły do osiedlowego klubu zostały poproszone, aby przyodziały przygotowane dla nich stroje nawiązujące do różnych epok. Z wielką ochotą przymierzały różne kapelusiki i stroje przygotowane przez Alinę Boretę z Cieplickiej Fundacji S.O.S. Codzienność. Śmiechu przy tym było co nie miara. Salę wypełniono po brzegi.

Babiniec rozpoczął pan Krzysztof przygrywając na akordeonie paniom Danusi i Ani, które w rytm piosenki "Dziś panna Andzia ma wychodne " w imieniu Koła Osiedlowego Watra powitały uczestniczki, które zjechały z różnych stron miasta i okolic. Na spotkanie przybyły kobiety m.in. z Sobieszowa, Cieplic, Zabobrza, Goduszyna, Łomnicy, Miłkowa i Jagniątkowa.

Pani Danusia odczytała przesłane życzenia i wiersz napisany przez pana Zygmunta. Poczęstowano panie przepysznym tortem z Cukierni Tomasza Warszewskiego. O dobry humor gości zadbały panie z zespołu Seniority, które swym brawurowym występem zauroczyły zgromadzone panie - bisom nie było końca.

Członkinie Watry Jagniątkowskiej zadbały o smaczny poczęstunek: świeżo pieczony chleb, swojskie wędliny i ciasto. Pani Patrycja przeczytała wiersze poświęcone kobietom. Nie zabrakło również konkursów. Pani Genowefa, która znalazła w pączku karteczkę z napisem "Ewa 2012" została zwyciężczynią i otrzymała nagrodę - tradycyjnie jabłko i fartuszek.

- Jestem pierwszy raz na takiej imprezie i jestem zauroczona. Czuję się jak w rodzinnym domu. Nie tylko ciepło tryska z kominka, ale również z serca zwłaszcza pań Danusi, Moniki, Ani i Eli. Na pewno zawitam tu jeszcze nie jeden raz - powiedziała pani Gosia.

Panie prześcigały się w przyśpiewkach. Dla młodszych wiekie przygotowano teksty piosenek. Na koniec zaśpiewano sto lat jedynemu na Babińcu mężczyźnie, gdyż w tym dniu przypadał dzień mężczyzny. W ten sposób podziękowano mu również za piękną grę na akordeonie.

Panie zgodnie dziękowały organizatorkom za bardzo dobrze zorganizowaną imprezę i dopytywały, kiedy planowana jest następna. Wydarzenie sfinansowano z własnych środków Osiedlowego Klubu Watra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~j/g 13-03-2012 12:56
super - fajne dziewczyny - a może tak kiedyś...chłopiniec
~student 13-03-2012 15:11
Niezłe laseczki. Popatrzcie na zdjęcia, a sami się przekonacie ;)
~ 13-03-2012 15:15
Babiniec dla bab, ale Lesia, Krzysia i innych etatowych krzykaczy na tym forum pewnie też przyciągnął zapach kiełbachy. Jak można napaść brzuchy za darmo to oni pierwsi do koryta...
Piipi Jelonkowa 13-03-2012 16:01
~FAJNIE ! .. chyba tylko kobiety potrafia normalnie sie bawic bez ..alkoholu ! /..patrz.zdj.nr.03 /
~:) 13-03-2012 17:59
..alkohol był pod stołem ;)))
~ 13-03-2012 18:59
Piekne kobiety, super impreza, szkoda, ze mnie tam nie bylo. Przeswietne nakrycia glowy. Pozdrawiam mile piekne Panie! Viki z Niemiec.
~ 13-03-2012 19:05
Panie według życzenia mogły degustować Win Reńskich z Winnicy pana Metzlera.
~SARBLE 14-03-2012 1:04
Serdeczne podziękowania dla Pani Danusi, za tak uroczą, fantastyczną i magiczną imprezę. Było cudownie. Wspomnień czar- bo kiedyś potrafiono tak się bawić. Za to, jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI, od wszystkich uczestniczących pań.
~vera 14-03-2012 8:24
Aneczka jaka Ty śliczna w tym cylindrze! Super zabawa!
~Ewa 14-03-2012 9:39
Byłam pierwszy ale na pewno nie ostatni raz, fantastyczna zabawa. Dołączam się do podziękowań - SARBLE.
~Dama 15-03-2012 22:48
Gdyby Tuwim tutaj żył Napisałby byłby był.., Stoi pod Buckiem lokomotywa szczupła,drobniutka i z niej myśli spływa Płynie,pęcznieje aż nas porywa Nagle buch,czyny w ruch - Tu sanie rogate Tu bale bogate Tu kiszenie kapusty I tu czwartek bardzo tłusty. A przy niej parowóz Co chętnie pomoże. Więc zawołajmy "Szczęść Boże,Szczęść Boże" Dla Danusi - od wagoników z Jagniątkowa.
~ 16-03-2012 10:44
A w tych wagonikach mnóstwo serca szczerego,zrozumienia i radości. Nie byłoby lokomotywki bez pomocy Waszmości. Serdeczne dzięki. Dana.
~ 8-05-2012 9:45
Często piszecie, że coś się dzieje w Jagniątkowie, ale po fakcie dopiero się dowiaduję. Jestem z Sobieszowa i chętnie bym wzięła udział w takich inprezach. Gdzie można się dowiedzieć co się dzieje w Jagniątkowie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group