Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6643
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wandale niszczą darmowy autobus do Reala

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 sierpnia 2013, 7:31
Aktualizacja: Sobota, 10 sierpnia 2013, 8:07
Autor: Czytelnik/Mea
Fot. Czytelnik
– Autobus jest bez klimatyzacji, na siedzeniach z tyłu panuje bałagan, fotele i ściany są bardzo zdemolowane, a skrzynia biegów ciężko chodzi i kierowca ma problem z ruszaniem – alarmuje Czytelnik, który korzysta z darmowego autobusu jeżdżącego z ul. Morcinka do marketu Real w Jeleniej Górze.

Na zdjęciach, które przesłał nam Czytelnik widać, że tkanina ze ścian autobusu jest zerwana, a spod drewnianego obicia wystaje już styropian. Ponadto ściany są pomazane markerami. Pojazd należy do jeleniogórskiej firmy przewozowej KRY-CHA.

- Jestem przerażony szybkością powstałych zniszczeń, które zrobili wandale. Tym bardziej, że autobus jedzie z ul. Morcinka do Reala jedynie 20 minut, więc to krótki czas, by dokonać tak dużych zniszczeń. Zdemolowane są również fotele, głównie z tyłu. Pojazd ten będzie jeździł jedynie do końca sierpnia. Później na trasie pojawi się nowszy, bardziej przystosowany do jazdy w mieście m.in. z plastikowymi siedzeniami, które trudniej zniszczyć. A obecny autobus przeszedł pomyślnie przegląd techniczny. Klimatyzacja nie jest wymagana – powiedział Wojciech Chadży, właściciel firmy przewozowej KRY-CHA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~ 9-08-2013 7:59
A to wandale, skrzynie biegów psujooo
~qaz 9-08-2013 8:21
z tego co widzę autobus wiecznie jeździ prawie pusty, nie wiem komu się opłaca go utrzymywać. czyzby real myśli że tym autobusem tłumy dojeżdżaja na zakupy?
~RYNIU 9-08-2013 8:37
TYM AUTOBUSEM TO STRACH JEŹDZIĆ,CIEKAWIE GDZIE PRZESZEDŁ BADANIA TECHNICZNE,A CO NA TO POLICJA ALBO ITD,WYCIEKI OLEJU,NIESPRAWNY UKLAD HAMULCOWY UCIEKA POWIETRZE,OBŁĘD,ZE KTOŚ PRZYSTAWIŁ SWOJA PIECZĄTKĘ. WARTO TO SPRAWDZIĆ.
~ 9-08-2013 8:45
Za kase to nawet na czole ci przystawia pieczątke.
~byly klient 9-08-2013 8:52
Najlepiej zwalić na klientów wandali. A co oni mają do stanu technicznego tego autobusu ? Przecież ten autobus ledwo się trzyma. Nie trzeba sięgnąć żeby wiedzieć że ten autobus ti złom. Ledwo tłuszcze skrzyżowania ciekna płyny widać że zawieszenie wybite a szanowny właściciel zwala na wandali. Autobus nie ma otwierany okien nie ma klimatyzacji więc każdy głupi wie jaki tam upal i dziwota że niszcza. Zniszczą to może real podpisze umowę z Mpk na coś lepszego a Policja prześwietlić umowę przewoźnika z realem i wyjdzie kto wziął kasę za umowę z taka firma. Nabytego przewoźnika jaki ma zdemolowali sprzęt i nie wystarczy pomalowacautobus .
~wandal 9-08-2013 8:55
Autobus przeszedł przegląd !!!,!!!!!!!!!!!!
~muki 9-08-2013 9:08
to prawda ten autobus jest nie sprawny nieraz slyszalem rozmowę kierowcy z pasażerem,że hamule słabe itp.zwłasza ten biały autobus.Warto to sprawdzić.
~maska 9-08-2013 9:28
Autobus to rzęch. Poza tym to autobus na kursy dalekobieżne, jest wyjątkowo niewygodny do przewozu zakupów. Wejście z torbami zakupów i z dzieckiem jest w ogóle beznadziejne. Co za ... wybrał autobus Krychy zamiast normalnego z MZK?
~Stasio 9-08-2013 9:29
Polak potrafi .
~Meg 9-08-2013 9:32
A co to za bzdury, chyba ze 2 razy jechałam tym bezpłatnym autobusem do Reala i stwierdziłam, ze nigdy wiecej, autobus od samego początku był w fatalnym stanie. Mialam to szczęscie jechac podczas deszczu i siedzenia były wilgotne, smród w autobusie, brak klimy, a kierowca co chwila stawał i przyklejał na taśmę wycieraczki bo rozlatywaly sie za kazdym razem gdy miały przetrzeć szybę. Przewoźnik na linię Reala skierowal najgorszy pojazd pewnie jaki miał, który moze mu jeszcze przynieść odrobinę zysku.
CН.W.D.P. 9-08-2013 9:33
JAKBY LUDZIE ZAPŁACILI, TOBY SZANOWALI... TRZEBA POZWOLIĆ IM PŁACIĆ ZA PRAWO JAZDY DO REALA!!
~Meg 9-08-2013 9:34
dodam jeszcze, ze autobus ma służyc pasazerom , a tak naprawdę matki z dziecmi w wózkach to nijak mogą z niego skorzystać, co innego autobusy z szeroko otwieranymi drzwiami , niskopodłogowe
~0123 9-08-2013 9:49
najwiekszy trup jakim jechalem juz niektore ogorki sa lepsze ale co tam jaka kasa taki sprzet dla hooliganow to najlepsza bylaby deska do siedzenia i kraty w oknach moze warto zainstalowac w nowym autobusie kamery napewno to sie zwroci bardzo szybko:)
~aaa 9-08-2013 9:51
Tylko narzekania i narzekania. Marketingowcu z REALA zlikwiduj ten autobus. Tak na prawdę to ludzie nie chcą nim jeździć, ani żadnym innym. (Klienci reala chcieliby aby podstawiać im limuzynę z klimatyzacją i najlepiej jeszcze, aby podawać im chłodne drinki). Jak sama nazwa mówi "Darmowy", więc nie można się spodziewać fajerwerków Jakby ten sklep było na dziczy to i owszem autobus byłby konieczny, a to miejsce zabobrza jest bardzo dobrze skomunikowane. Bezsensowne generowanie kosztów dla Reala a korzyści z tego płynące żadne. a MZK jakby chciało to zrobiłoby tam pętle np 27 i by lepiej na tym wyszlo. Autobus płatny, który objeżdża wszystkie markety w mieście :)
~ 9-08-2013 10:03
ten autobus to jezdzaca bomba i niech nie zwalaja na klijentów ze go zdemolowali w srodku smierdzi spalinami kierowca chamski jak burak jakis a Pan Ch... za kase wszedzie dostanie pieczatke trzeba wezwac policje niech sprawdzi czy ten autokar jest na tyle sprawny ze moze jezdzic po ulicach chocby jeleniaj gory
rymcycymcy 9-08-2013 10:08
Widzę ogromnego grzyba ...co przeslania wszystko ! ;)
~ 9-08-2013 10:11
Pan w.ch jest w tym mieście nie tykalny. Takim to wolno wszystko !!!
~ZIBI 9-08-2013 10:32
wszystkie busy tego przewoźnika są w tragicznym stanie technicznym i to zapewne wandale. niech sobie krycha ubezpieczy ten autobus. skandal że wogóle ta firma istnieje.
~ 9-08-2013 10:47
Nie ździwił bm się gdyby to miasto płaciło z naszych podatków a nie Real.
~do rymcy 9-08-2013 11:24
odpuść już te grzybki halucynogenne bo po nich same atomowe grzyby widzisz... ;-)))
~fanjelonki 9-08-2013 12:29
w tym autobusie mozna sie udusic od spalin panie chadzy,kto panu podbija przeglad?;d wstyd! moze i darmowy ale ludzie to nie bydlo!
~18 sqandal 9-08-2013 12:34
to co powinien Real zrobić to zlikwidować ten kurs darmowy i tyle , dać im palec to by całą ręke chcieli kto ma zamiar tam kupować to i tak pojedzie nie będzie czekał na darmowy przejazd. A tak w nawiasie to jednak Ci co niszczą autobusy to poprostu niedorozwinięte osobniki a w Jelonce to ich nie brakuje
CН.W.D.P. 9-08-2013 12:45
OGŁASZAM NA ŁAMACH KOMENTARZY KONKURS POD TYTUŁEM: "ZA CO LUBISZ PORTAL jelonka.com?" NAJLEPSZA OPOWIEŚĆ NAGRODZONA ZOSTANIE PRAWEM NAPISANIA DO MNIE MAILA NA ADRES chwala.wam@gmail.com
~tt 9-08-2013 13:03
ten złom co 30 min jeździ pod moimi oknami az się okna trzęsą bo ma tłumik dziurawy a dotego kierowca nie oszczędza p...łu gazy!!!!!!kpina by na miasto pus...ć taki autobus,mam nadz ze ktoś na tą lnie da mniejszy pojazd a nie tą ryczącą kobyłe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Irysek 9-08-2013 13:10
Jaki on darmowy.Cena biletu wliczona w towar,który się kupuję w Realu.Tak się zastanawiam jakie obroty ma ten sklep.Z ciekawości poszłam tam kilka razy i sklep świeci pustkami bo ceny wysokie.
~fokusa 9-08-2013 13:19
Od początku, od kiedy wprowadzili bezpłatną linie real jeździ grat (nie licze początków z busem). Ten sam autobus, który rozwalał się i po naszych cudownych drogach popada w jeszcze większe zniszczenie. Ja się pytam, kto podstawia takie złom'a!!! a tłumaczą się że niby wandale....
~ 9-08-2013 14:11
Straszny gruchot ...tym wrakiem to Bierut ze Stalinem jeździli na polowania.......
~ 9-08-2013 14:15
polnisch naturlisch
~ 9-08-2013 14:45
prosze sie przejechac tym gratem
~dlugi... 9-08-2013 14:50
ten autobus to na zlom razem z wlascicielem, pewnie chce wyciagnac odszkodowanie od miasta jak za nowy autokar. wszystkie jego autobusy to ruiny, a pracownikow wyzyskuje , albo pali .
~~~pasażer~~ 9-08-2013 15:11
No nie dość, że darmowy to jeszcze narzekają a na piechotę jak się nie podoba, nie umiecie szanować tego co dostajecie za darmo, najpierw demolujecie a póżniej do gazety piszecie jakie to graty jeżdżą, trochę kultury.
~Mieszkaniec 9-08-2013 15:48
Jakby te kapucyny z Reala ruszyli głowami i poobniżali ceny, to by im przyszły tłumy i zrobili duży obrót. Ale to tacy typowi Polacy, co myślą, że samą dużą marżą zrobią fortunę, więc powoli market upada, bo ludzie nie są aż takimi idiotami, żeby za chleb płacić 5 zł. Gratuluję. Lepiej sprzedać 50 bułek po 50 groszy, niż 2 bułki za 2 zł. To chyba proste. Banda ... w zarządzie Reala, nic więcej. Podatków się zachciało nie płacić. Tesco jedyny normalny market, co ma gdzieś podatki i po 5 latach sobie stoi, autobus sobie jeździ, 24 h, 7 dni w tygodniu. Jeszcze tylko niech się otworzą w wolne dni od pracy i będę ich darzył największym szacunkiem z tu obecnych sklepikarzy. Wielcy katolicy od siedmiu boleści, co w trzech króli zamykają barany i nie ma gdzie piwa kupić...
~bojowkatesco 9-08-2013 15:54
sponsoruje ich tesco :D
~olio 9-08-2013 16:12
Za demolkę należy podziękować mentalnemu dnu z bloków i mieszkań socjalnych, tej żulerni z Wyczółkowskiego,. Hoffmanna, Orkana, Morcinka i Gałczyńskiego. Przecież to dzielnica "cudów". Jedna wielka mo...lno-mentalna kloaka. Jaka dzielnica taki autobus. Kierowca regularnie sprząta po tym plebsie. Niestety porządnym obywatelom z domków przyszło mieszkać po sąsiedzku z najgorszym elementem: narkomanami, alkoholikami, przestępcami, prostytutkami, nieletnimi żulami! Wystarczy się przejść po tej dzielnicy i nic już nie dziwi!!!
~@ 9-08-2013 17:51
,, @ Mieszkaniec,,Wam Ormowcą ciężko dogodzić jedż naKUBE
~tanaja 9-08-2013 18:55
Ado tego reala to ktoś w ogóle jeździ?? Jeszcze tam nie byłam i w nie zamierzam być, poczekam aż za 5 lat przekształci się w Auchan..
~jelgór 9-08-2013 19:10
mój kolega jeździ tym autobusem do domu na bacewicz, mówi że lepszy od mzk bo za darmo, poza tym wszyscy tak robią- czasem z całego autobusu ani jeden pasażer nie idzie do reala! ci marketingowcy z reala rzeczywiście nie pomyśleli, co robią!
~sendi 9-08-2013 20:11
ale wy jestescie nie normalni. jak sie komus nie podoba to niech nie jezdzi, proste !! lepiej z buta isc.. masakra. nie dosc ze darmowy to jeszcze jakies afery robicie.. nikt wam nie broni jezdzic MZK i bulic 3zł.. mnie tylko denerwuje fakt ze jezdza dzieciaki czasami i całymi dniami,zle sie zachowuja i do tego mając po 10 i po 15 lat pala papierosy przed autobusem czekajac na kolejny kurs, ktore czasem dostaja od kierowcy!
~ 9-08-2013 20:57
To autobus rodem z afrykańskich bezdroży.
~ 9-08-2013 21:35
Ten,..... to model dał grata na straty, tylko kierowców żal men.. płaci 3,70 na godzine a ja się pytam gdzie jest PIP, ITD US,UKS, ZUS,POLICJA,Z Z,SIP,UM JG, RADNI co obok niego siedzą,
~PP 9-08-2013 22:28
@olio przyjdź pod Panoramę i to powtórz Zapraszam jak jesteś taki mądry(a) łatwo klepać w klawiaturkę a tak pewnie to po 2 na browar wyskakujesz
~do olio 9-08-2013 22:54
aty z jakiej dzielnicy pochodzisz ? z raju dziewic i ministrantow? skad tyle wiesz o tych dzielnicach, pewnie sam tamłazisz, szkoda, ze tam tego glosno nie powiesz...
~Gała 10-08-2013 1:54
Każdy kto tam kiedykolwiek mieszkał,. pracował lub bywał i nie jedt ślepy przyzna olio rację! Ta dzielnica przypomina slumsy na Lwóweckiej. Towarzystwo szemrane, pełno żuli, tanich pijaczków. W biały dzień piją w okolicach Orkana albo na/za okolicznymi działeczkami. Policja tam nie zagląda, zajeżdza jedynie pod Hotel "Socjal"... to tam baba rzucała w dzieci doniczkami z okna (jelonka pisała o wariatce), to tam trup gnił w mieszkaniu a wszyscy mieli gdzieś bo i tak śmierdzi. To tam pod żabką chleją 24/7 . Powinni odgrodzić to socjalne getto od widoku normalnych ludzi!!! Jakieś 2-3 tyg temu jakieś szumowiny w nocy podpalały śmietniki na Gałczyńskiego. Z daleka było widać. To tam klienci baru na pętli obrzygują innym wycieraczki a ich psy robią gdzie popadnie!! Miodzio!!!
~sendi 10-08-2013 3:06
no GAŁA masz racje, nie raz to widziałam. a gdzie tam są działki ?? mieszkam tam ale nie wiem..
~kinga 1 10-08-2013 6:16
Krycha dala stary zdemolowany autobus a teraz skarzy sie na pasazerow chca wyludzic ubezpieczenie ale powiem jezeli chodzi o Wroclaw to stare klamoty daja nr 34 juz dawno nie widzialam tego kierowcy chyba juz nie pracuje Mariusz zawsze za 10 zl jechalam on zadowolony i ja tez
~do sendi 10-08-2013 7:54
Działki są na końcu ul. Orkana/wzdłuż końca Głowackiego, następne za stawem tym na wprost Biedrony!Wyjdź z domu zamiast siedzieć przed kompem. Działki są też za domami -tymi przy przystanku na Wyczókowskiego - nad brzegiem bajora.
~iras 10-08-2013 8:07
Przywrócić autobus TESCO z Cieplic i tylko z MZk
~cobynie 10-08-2013 9:48
A w ogóle to ja nie wiem po co czytelnik pisze do jelonki, niech się poskarży tam! Co mnie obchodzi jakiś autobus i takie artykuły? Jak nie pasuje mu darmowy niech jedzie mzk i koniec problemu!
~PG 10-08-2013 10:54
CIEKAWE ILE REAL PLACI ZA PRZEJECHANY KILOMETR
~OOOO OO O OO 10-08-2013 11:32
TAM JEST DREWNO W AUTOBUSIE ! JAK W WARTBURGU !!
~Ciepliczanka 10-08-2013 22:27
iras - POPIERAM CIĘ !!! Bardzo brakuje tego autobusu, bo w "małym" Tesco w Cieplicach ciągle brakuje towarów na półkach no i jest o wiele mniejszy ich wybór!
~ 11-08-2013 10:45
szybko , tanio , bezpiecznie !!! hahahahahahahaha
~em 19-11-2015 22:22
Moze dlatego że autobus ciagle sie spoznia.. :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group