Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8548
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Dziwiszów: Walka o szczyt w słońcu i błocie

Poniedziałek, 27 lipca 2009, 10:07
Aktualizacja: Środa, 29 lipca 2009, 17:58
Autor: ahawer/MR
Jelenia Góra/Dziwiszów: Walka o szczyt w słońcu i błocie
Fot. Michał Rażniewski
Wreszcie pogoda dopisała. Trzecie Łysogórki odbyły się w słońcu! Widoczność była bardzo dobra, a więc licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać zawody bez przeszkód (poprzednie dwie edycje przebiegały we mgle – na szczycie góry).

Zawody rozegrano na znanej już kolarzom i naszym czytelnikom pięciokilometrowej pętli. Padało jeszcze wczoraj, ale od rana świeciło słońce i wiał wiatr. Czynniki te wpłynęły korzystnie na stan trasy, była zdecydowanie w lepszym stanie niż miesiąc temu. Błota jednak nie zabrakło (doszły nas słuchy, że wśród bikerów są miłośnicy takiego podłoża). Na niżej położonych fragmentach pętli, zawodnicy po staremu tonęli po kostki w brązowo-czarnej mazi. Do mety dojeżdżali umorusani - i wyglądali jak murzyni.

Podczas poprzednich edycji były realizowane filmy. Teraz dla odmiany zapraszam do obejrzenia 138 zdjęć wykonanych na stokach Łysej Góry. W lesie i na otwartej przestrzeni. Tuż po starcie, wtedy zawodnicy jechali jeszcze razem. I w chwilę później, kiedy rozproszyli się po terenie i pokonywali kolejne okrążenia samotnie. Popatrzmy na zdjęcia... Jesteśmy na ścieżkach i drogach Grzbietu Południowego Gór Kaczawskich. Dzieci startowały na trasie wyznaczonej na trawnikach w górnej części mikrostacji (w okolicy schroniska). Bikerów zagrzewani do walki rodzice, znajomi, goście Łysej Góry. Zestaw fotografii pokazujących najmłodszych uczestników - na początku galerii. A dalej juniorzy, seniorzy, weterani...

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Julia Adamska (Legnica), Michał Mężyk (Jawor), Agnieszka Szwinta (Jelenia Góra), Mateusz Pihulak (Żary), Szymon Zagórski (Złotoryja), Michalina Ziółkowska (Wrocław), Łukasz Pihulak (Żary), Maria Tyszecka (Jelenia Góra), Krzysztof Tyszecki (Jelenia Góra). Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy zawodników, którzy startowali na Łysej Górze i tych wszystkich, którzy jeszcze nie byli u nas, na następne wyścigi, które odbędą się za miesiąc, w dniu 30.08.2009.

Pokaz zdjęć wraz z muzyką na stronie: http://www.aesculap.com.pl/lysogorki_x.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1339
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group