Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7123
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walczą z barierami

Wtorek, 6 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:28
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Walczą z barierami
Fot. tejo
"Niepełnosprawni tu i teraz" to tytuł nowego biuletynu wydawanego przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze.

Biuletyn pokazuje nasze środowisko i problemy, którymi żyjemy – mówi Stanisław Schubert, prezes KSON. Bezpłatny periodyk jest dostępny w jeleniogórskich urzędach. Do końca roku mają być wydane jeszcze dwa numery. A kłopot w mieście osobom poruszających się na wózkach wciąż stwarzają bariery architektoniczne. Jest ich sporo mimo licznych remontów i modernizacji budynków.

Do potrzeb niepełnosprawnych wciąż nie jest dostosowanych wiele obiektów w stolicy Karkonoszy. Brakuje podjazdów i odpowiednich poręczy. Niepełnosprawni utyskują na bardzo niewygodną do poruszania się kostkę brukową, którą wyłożony jest śródmiejski trakt.

– Martwi mnie fakt, że podobna nawierzchnia znajduje się na placu Piastowskim w Cieplicach – mówi Leszek Karbowski, szef jeleniogórskiego oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Nie brakuje przy tym placówek, które przyjaźnie nastawiają się do ludzi sprawnych inaczej. Wśród nich jest kino Marysieńka, poczta przy placu Ratuszowym i wejście do Biura Obsługi Interesantów w ratuszu. Ostatnio podjazd dla wózków zbudowano przy tak zwanej małej poczcie przy ulicy Wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group