Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 3486
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wakacje w Karpaczu rozpoczęte z przytupem

Sobota, 24 czerwca 2017, 7:54
Aktualizacja: Niedziela, 25 czerwca 2017, 6:51
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Wakacje w Karpaczu rozpoczęte z przytupem
Fot. Przemek Kaczałko
Koniec roku szkolnego oznacza, że górskie kurorty zaleje fala turystów, ale jak podkreślają władze Karpacza – miasto pod Śnieżką jest na to gotowe. Już od piątku (23.06) rozpoczął się cykl imprez wakacyjnych, które mają umilić gościom pobyt w Karkonoszach.

Przed nami ultrasportowy weekend – w sobotę Mistrzostwa Polski w biegu wysokogórskim, a w niedzielę impreza rowerowa – Uphill Race Śnieżka. Z kolei wczoraj mieszkańcy i turyści mieli okazję spędzić czas w gronie rodzinnym – szczególnie ojcowie z dziećmi, bowiem w Dniu Taty do Karpacza przybyli goście z małymi (dla dzieci) i dużymi (dla dorosłych) samochodami marki Mercedes-Benz.

Dzień Ojca z Mercedes-Benz Duda Cars odbył się na deptaku, a tam wśród atrakcji: zdalne parkowanie klasy E za pomocą smartfona oraz miasteczko rowerowe z rowerami Rotwild dla ojców i rowerkami/ jeździkami Mercedes-Benz dla dzieci. Chętni mogli też skorzystać ze ścianki wspinaczkowej w Hali Widowiskowo-Sportowej, a także bawić się z animatorami Vesny – było malowanie twarzy, tworzenie form z balonów i wiele innych ciekawych zajęć.

- Sam jestem ojcem dwójki fantastycznych maluchów, więc życzę wszystkim ojcom jak najlepszych relacji ze swoimi dziećmi, abyśmy jak najwięcej czasu im poświęcali – powiedział Radosław Jęcek, burmistrz miasta pod Śnieżką. - Kalendarz imprez mamy bogaty, więc zapraszamy do Karpacza – dodał burmistrz.

Przypominamy, w sobotę 24 czerwca odbędzie się ultramaraton górski 3xŚnieżka = 1xMont Blanc. Uczestnicy biegu mają do wyboru trzy dystanse mini /17 km/, średni /36 km/ i ultra /55 km/. Dystans średni zawodów rozgrywany będzie w tym roku w randze Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Na kibiców na deptaku czekać będzie miasteczko rodzinne Mercedes-Benz Duda Cars. Start zawodów o godz. 9:00 przy Hali Widowiskowo – Sportowej (ul. Konstytucji 3 Maja 48).

W niedzielę, 25 czerwca Śnieżka znów będzie upragnionym celem zawodników, jednak tym razem drogę pokonają oni na dwóch kółkach. UpHill Race to wyścig rowerowy z 27 letnią tradycją, który wystartuje punktualnie o godz. 10:00 spod DW Bachus przy deptaku. Po osiągnięciu mety przez wszystkich zawodników odbędzie się pilotowany zjazd kolumny do centrum Karpacza.

Tego dnia odbędzie się także wycieczka biegowa z Salomon Suunto Team’em, połączona z testami butów Salomon i zegarków Suunto. Chętni spotkają się o godz. 10:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Karpaczu. Do pokonania będzie trasa o długości ok. 15-18 km w okolicach Śnieżki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group