• Niedziela, 8 grudnia 2019
  • Godz. 17:06
  • Imieniny: Marii, Wirgiliusza, Makarego, Światozara
  • Czytających: 6997
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wakacje w Karpaczu rozpoczęte z przytupem

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 24 czerwca 2017, 7:54
Aktualizacja: Niedziela, 25 czerwca 2017, 6:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Koniec roku szkolnego oznacza, że górskie kurorty zaleje fala turystów, ale jak podkreślają władze Karpacza – miasto pod Śnieżką jest na to gotowe. Już od piątku (23.06) rozpoczął się cykl imprez wakacyjnych, które mają umilić gościom pobyt w Karkonoszach.

Przed nami ultrasportowy weekend – w sobotę Mistrzostwa Polski w biegu wysokogórskim, a w niedzielę impreza rowerowa – Uphill Race Śnieżka. Z kolei wczoraj mieszkańcy i turyści mieli okazję spędzić czas w gronie rodzinnym – szczególnie ojcowie z dziećmi, bowiem w Dniu Taty do Karpacza przybyli goście z małymi (dla dzieci) i dużymi (dla dorosłych) samochodami marki Mercedes-Benz.

Dzień Ojca z Mercedes-Benz Duda Cars odbył się na deptaku, a tam wśród atrakcji: zdalne parkowanie klasy E za pomocą smartfona oraz miasteczko rowerowe z rowerami Rotwild dla ojców i rowerkami/ jeździkami Mercedes-Benz dla dzieci. Chętni mogli też skorzystać ze ścianki wspinaczkowej w Hali Widowiskowo-Sportowej, a także bawić się z animatorami Vesny – było malowanie twarzy, tworzenie form z balonów i wiele innych ciekawych zajęć.

- Sam jestem ojcem dwójki fantastycznych maluchów, więc życzę wszystkim ojcom jak najlepszych relacji ze swoimi dziećmi, abyśmy jak najwięcej czasu im poświęcali – powiedział Radosław Jęcek, burmistrz miasta pod Śnieżką. - Kalendarz imprez mamy bogaty, więc zapraszamy do Karpacza – dodał burmistrz.

Przypominamy, w sobotę 24 czerwca odbędzie się ultramaraton górski 3xŚnieżka = 1xMont Blanc. Uczestnicy biegu mają do wyboru trzy dystanse mini /17 km/, średni /36 km/ i ultra /55 km/. Dystans średni zawodów rozgrywany będzie w tym roku w randze Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Na kibiców na deptaku czekać będzie miasteczko rodzinne Mercedes-Benz Duda Cars. Start zawodów o godz. 9:00 przy Hali Widowiskowo – Sportowej (ul. Konstytucji 3 Maja 48).

W niedzielę, 25 czerwca Śnieżka znów będzie upragnionym celem zawodników, jednak tym razem drogę pokonają oni na dwóch kółkach. UpHill Race to wyścig rowerowy z 27 letnią tradycją, który wystartuje punktualnie o godz. 10:00 spod DW Bachus przy deptaku. Po osiągnięciu mety przez wszystkich zawodników odbędzie się pilotowany zjazd kolumny do centrum Karpacza.

Tego dnia odbędzie się także wycieczka biegowa z Salomon Suunto Team’em, połączona z testami butów Salomon i zegarków Suunto. Chętni spotkają się o godz. 10:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Karpaczu. Do pokonania będzie trasa o długości ok. 15-18 km w okolicach Śnieżki.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Real 24-06-2017 8:49
Imprezy są istotne dla sportu, trochę dla turystyki, ale nie zasłonią braków infrastruktury. Odnoszę wrażenie, że mnogość imprez sportowych jest pomysłem... samym w sobie. Np. w takich Jańskich Łaźniach 2.07 otwierają, bodaj 45 m wieżę widokową i trasę wśród koron drzew, 20 m nad ziemią. Moim zdaniem taka inwestycja jest wielokroć ważniejsza dla turystyki, od wszystkich imprez w Karpaczu razem wziętych,... ale może się mylę. Z litości nie porównam wyciągów w Jańskich do K. ;) Z litości nie porównam też do J. tworzonej w K. nowej zabudowy blokami pt. apartamentowce. Kto to wymyślił, wśród poniemieckiej zabudowy 2-kondygnacyjnej powstają bloki 5-kondygnacyjne. Nawet na stoku narciarskim Karpatki powstał blok. Odp. kto to wymyślił i na takie oszpecenie miasta wysoką zabudową pozwolił - jełopy
~Real 24-06-2017 8:52
Ps. powieliłem post..... bo samozadowolenie polityków/urzędników jest nieprzyzwoite w takiej sytuacji.
~Mw 24-06-2017 11:32
Zgodę na to wydała rada miasta już dawno dawno temu zatwierdzajac plan zagospodarowania przestrzennego robiąc z Karpacza betonowisko gdzie hotel na hotelu stoi. Przyjdzie czas ze skonczy się koniunktura i większość tych obiektów będzie stała pusta lub na sprzedaż. Niestety ale Karpacz jest tak zabijania. Brak infrastruktury owszem ale na to trzeba lata. Deptak z prawdziwego zdarzenia. A imprezy? Jak najbardziej! Jak najwięcej!
~Kuzia do Mw 24-06-2017 14:28
Dlaczego koniunktura ma się skończyć? W takich miejscach nigdy się nie kończy bo to nie o knajpy chodzi leczo o przepiękne pasma górskie. Jedyne co Karpacz może osiągnąć to wzrost turystyki w innych miesiącach. Nie tylko w wakacje i święta.
~ZEN 25-06-2017 12:19
Zero imprez kulturalno rozrywkowych. Bieganie po górach dotyczy wąskiej gróbki zapaleńców. Podsumowując nie ma nic dla przeciętnego turysty.
~mk 25-06-2017 12:24
Jakbyś dostawal 12000 złotych za administrowanie karpaczem to też byś był zadowolony. Pieniądze wyrzucane w błoto na wuefmena!!!
~Do Zena 25-06-2017 20:14
Tobie się kilka kulturalnych imprez z całą pewnością przyda! Szczególnie edukacyjnie a ortograficzne to bardzo wskazane. Brawo Jęcek! Te 3 x Śnieżka to naprawdę świetna impreza. Gratuluję!
~do real 25-06-2017 23:05
ty kubik nierób zakała flus jestes? zrób l.... rafałowi
~Real 26-06-2017 7:06
23;05 Kolego nie pij więcej bo zaczynasz bredzić.
~ 26-06-2017 8:05
I znowu marudzenie, malkontenctwo! Wy tylko umiecie krytykować, a sami w życiu nie zrobiliście nic wielkiego. Takie imprezy przyciągają do Karpacza mnóstwo ludzi- zawodników wraz z rodzinami. Przez cały weekend widziałem biegaczy w koszulkach ultramaratonu wraz z rodzinami- i było ich sporo.Był fajny klimat! A co do imprez kulturalno- rozrywkowych to chyba pamięć Was zawodzi - wystarczy spojrzeć w kalendarz imprez! Brawo dla Karpacza!
~Real 26-06-2017 8:35
Jakby co to Real nie jest przeciwko imprezom sportowym... co by była jasność. Tylko że tylko imprezy i nic więcej przez trzy lata to duuużo za mało. Reszta w pierwszym moim wpisie ;) Ps. pewnie coś tam zacznie się budować... bo rok wyborczy "za pasem"- jak to za PO ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group