Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7223
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: W Świeradowie powstanie aquapark

Piątek, 9 listopada 2007, 7:12
Aktualizacja: 10:01
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: W Świeradowie powstanie aquapark
Fot. Archiwum
Miasto pod Izerskim Stogiem będzie nie tylko miało kolej gondolową, lecz także park wodny. To efekt porozumienia zawartego między miastem a Grupą Kapitałową Sobiesława Zasady.

Poinformowano o tym w najnowszym Notatniku Świaradowskim. Jak podał Krzysztof Pik, list intencyjny do władz miasta od GK Sobiesława Zasady wpłynął pod koniec października. Jest w nim deklaracja wspólnego z gminą podjęcia budowy aquaparku wraz a bazą noclegową i uzdrowiskową. Inwestycja ma powstać na terenie basenu miejskiego i otaczającego go terenu na powierzchni 1,02 h.

To nie wszystkie świeradowskie inwestycje, które wyniosą izerski kurort do rangi jednego z najnowocześniejszych w Sudetach. Burmistrz Roland Marciniak był na Targach Poznańskich, gdzie spotkał się z szefem hiszpańskiej firmy AQUA Joanem Cruz Nuezem. Rozmawiano o kolejnym przedsięwzięciu dla narciarzy.

Przypomnijmy, że najpewniej za miesiąc pod Izerskim Stogiem ruszy kolej gondolowa, której do tej pory nie mają inne górskie kurorty w regionie. Otwarcie nastąpi na początku sezonu zimowego, kiedy to w Szklarskiej Porębie i Karpaczu zaczną działać wiekowe już wyciągi krzesełkowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group