Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7137
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W schronisku jest coraz mniej zwierzaków

Wtorek, 19 maja 2015, 7:21
Aktualizacja: 7:23
Autor: Angela
Jelenia Góra: W schronisku jest coraz mniej zwierzaków
Fot. Angela
– Po raz pierwszy od 25. lat działalności Schroniska dla Małych Zwierząt mamy tylko 50 psów i jednego kota – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik tej jeleniogórskiej placówki. – Tak dobrej sytuacji nie było nigdy. Na początku działalności mieliśmy około 200 psów – dodaje.

Obecnie Schronisko dla Małych Zwierząt ma około 100 miejsc dla psów i może trzymać około 50 kotów. Teraz połowa boksów swoi pusta. - A te zwierzęta, które u nas przebywają, są wręcz rozchwytywane – mówi Eugeniusz Ragiel.

Z czego to wynika? – Po pierwsze jest to efekt wieloletniej akcji czipowania i sterylizowania zwierząt – twierdzi kierownik schroniska. – Mieszkańcy wiedzą, że oznakowanego psa nie można się tak po prostu pozbyć. Akcja czipowania cały czas jest w naszym mieście kontynuowana. Jeleniogórzanie mogą się zgłosić niemal do każdego gabinetu weterynaryjnego i nieodpłatnie zaczipować czworonoga. Ogromna jest też zasługa fundacji niemieckich, które pomagają nam w adopcji szczególnie starych zwierząt, które w Polsce z wielkim trudem znajdowały nowe domy. Złośliwi próbują wmawiać ludziom, że te zwierzęta brane są do eksperymentów medycznych, ale to jest kompletna bzdura. Na bieżąco mamy wgląd w to, co dalej dzieje się z naszymi zwierzętami. Wiemy, gdzie one trafiają i jakie mają warunki – dodaje Eugeniusz Ragiel.

Osoby, które chciałyby adoptować psy przebywające w jeleniogórskim schronisku mogą się zgłaszać osobiście na ul. Spółdzielczą 33A, tel. 756 420 156.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group