Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2514
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Jelenia Góra: W rankingu „Wspólnoty” Jelenia Góra awansowała

Poniedziałek, 10 listopada 2014, 8:10
Aktualizacja: Wtorek, 11 listopada 2014, 8:51
Autor: Angela
Kraj/Jelenia Góra: W rankingu „Wspólnoty” Jelenia Góra awansowała
Fot. Archiwum
W rankingu dwutygodnika samorządu lokalnego „Wspólnota”, w kategorii miast na prawach powiatu, Jelenia Góra awansowała na trzecie miejsce zarówno w kategorii „Sukces kadencji” (w poprzedniej kadencji była na miejscu 23), jak i w kategorii „Sukces ekonomiczny”, (w której w latach 2006 – 2010 zajmowała miejsce 26).

– Zawdzięczamy to jeleniogórzanom, nowym miejscom pracy, stosunkowo niskiemu bezrobociu, podmiotom gospodarczym i zdrowym finansom miasta – mówił prezydent M. Zawiła, chwaląc się tymi wynikami.

Autorzy rankingu wyjaśniali, że oceniane nie były wskaźniki na koniec kadencji, a „wskaźniki pokazujące dynamikę zmian minionych czterech lat”. – Oceniamy więc nie bezwzględny poziom rozwoju czy zamożność budżetu, a postęp, jaki miał miejsce w minionej kadencji” – czytamy w uzasadnieniu.

Pod uwagę brano 16 czynników: „zamożność per capita”, udział nowo zarejestrowanych innowacyjnych podmiotów gospodarczych, wydatki finansowe ze środków unijnych, odsetek ludności korzystających z oczyszczalni ścieków, ścieżki rowerowe, dochody samorządu budżetu z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, i inne.

W kategorii Sukces Edukacyjny natomiast Jelenia Góra jest na miejscu 11. Tu pod uwagę brane były zarówno wyniki nauczania, jak i dostępność do przedszkoli i żłobków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group