Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13629
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W mieście przygotowania do 26. Finału WOŚP

Sobota, 13 stycznia 2018, 8:15
Aktualizacja: 12:06
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: W mieście przygotowania do 26. Finału WOŚP
Fot. Paweł Guszała
Już w najbliższą niedzielę w Jeleniej Górze czeka nas 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tego dnia bardzo skrupulatnie przygotowują się wolontariusze. Każdy z nich tuż przed wielkim finałem musi przejść obowiązkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Byliśmy na jednym z nich.

- Na szkoleniu poinformujemy wszystkich wolontariuszy, jakie są zasady zbiórki, czego im nie wolno robić, gdzie mogą, a gdzie nie mogą kwestować oraz w jakim miejscu będą mogli odpocząć w trakcie tej intensywnej niedzieli – mówi Jakub Thauer, organizator sztabu. Najważniejszą częścią szkolenia było te przeprowadzone przez funkcjonariuszy miejscowej policji. Dzielnicowi apelowali do wszystkich wolontariuszy o uwagę i rozwagę w trakcie niedzielnej zbiórki. Podkreślali, że własne bezpieczeństwo jest najważniejsze.

- Wolontariuszem może zostać każdy. Listy na tegoroczny finał mamy już zamknięte. Najmłodsza nasza wolontariuszka ma 9 miesięcy, najstarszy - koło 80 lat. W tym roku w naszym sztabie będziemy mieli około 120 wolontariuszy – mówi Kornel Kowalski. szef sztabu.

Niestety finał WOŚP-u to też okazja dla oszustów. Jeśli nie chcemy paść ich ofiarą warto zapamiętać w jaki sposób odróżnić prawdziwych kwestujących od zwykłych złodziei. Przede wszystkim każdy wolontariusz będzie miał przy sobie identyfikator oznaczony hologramami i pieczątką WOŚP, a także charakterystyczną puszkę oklejoną 4 banderolami. W razie wątpliwości co do uczciwości osób zbierających na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy należy skontaktować się z policją lub jednym z jeleniogórskich sztabów (telefon kontaktowy do sztabu, który odwiedziliśmy: 791 599 505).

Wzorem lat ubiegłych będzie można korzystać z terminali płatniczych. Jednak jest jedna zmiana. Nową formą zbiórki będzie możliwość dokonywania płatności poprzez BLIK. Przypomnijmy, że tegoroczna kwesta pomoże wyrównać szanse w leczeniu najmniejszych pacjentów, noworodków.

W Jeleniej Górze pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierać dwa sztaby. Ten zaprezentowany przez nas oraz prowadzony przez Karkonoski Hufiec ZHP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
515
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group