Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6500
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Lubomierzu i okolicach będzie bezpieczniej

Poniedziałek, 10 września 2018, 12:01
Aktualizacja: 12:47
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: W Lubomierzu i okolicach będzie bezpieczniej
Fot. Paweł Guszała
W zeszłym tygodniu w Lubomierzu doszło do podpisania umowy na dofinansowanie zakupu wozu strażackiego dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Urzędzie Gminy i Miasta w Lubomierzu doszło do spotkania Wiesława Ziółkowskiego, burmistrza gminy i miasta Lubomierz oraz Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego. Przyczynkiem do tego było podpisanie umowy na dofinansowanie ze środków urzędu marszałkowskiego zakupu średniego pojazdu ratowniczo – gaśniczego dla OSP z Lubomierza.

- Jest taki program, który uruchomiliśmy ze środków budżetu województwa dolnośląskiego. W tym roku było to 2,5 mln zł na zakup pojazdów strażackich i sprzętu. To jest zachęta, aby samorządy kupowały nowe wozy strażackie i nie tylko. to niezwykle ważne zadanie i tu muszę powiedzieć, że Lubomierz otrzymuje jedną z najwyższych dotacji – przekonuje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego opiewa na kwotę 75 tys. zł i te pieniądze gminie z pewnością się przydadzą.

- Nigdy nie mieliśmy nowego samochodu a jesteśmy w Krajowy Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Dla nas było to bardzo ważne, ponieważ co roku średnio mamy 100 wyjazdów do różnych zdarzeń, a w tym roku było ich już 72. Dlatego ten samochód jest nam niezbędny – tłumaczy Wiesław Ziółkowski, burmistrz gminy i miasta Lubomierz.

Z podpisania umowy szczególnie cieszyli się strażacy ochotnicy, ponieważ nowy sprzęt nie tylko podniesie poziom bezpieczeństwa w ich rejonie, ale także komfort ich pracy.

- Coraz częściej mamy awarie naszych samochodów, które pochodzą z lat 80. Mimo że są to 2 pojazdy średnie z wodą, bywało kilka przypadków, że jeden na miejsce akcji już nie dojechał – mówi Michał Pater, prezes OSP Lubomierz.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group