Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5852
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W końcu wyburzyli ruiny przy Mickiewicza

Środa, 31 października 2018, 15:20
Aktualizacja: Czwartek, 1 listopada 2018, 7:52
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: W końcu wyburzyli ruiny przy Mickiewicza
Fot. Paweł Guszała
Po wielu latach z powierzchni Jeleniej Góry zniknęły ruiny przy ulicy Mickiewicza 9, 11 i 11A. Budynki od dłuższego czasu waliły się pod własnym ciężarem.

Od października ulica Mickiewicza jest uboższa o kilka budynków, ale nie ma po czym płakać. Kompleks już dawno powinien zostać rozebrany, bo nie tylko straszył swoim wyglądem, ale przede wszystkim zagrażał życiu i zdrowiu mieszkańców. Dlatego o jego rozebranie zabiegali mieszkańcy tej ulicy oraz Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Mimo wielu apeli w tej sprawie, procedura dość mocno rozciągnęła się w czasie i trwała około półtora roku.

- Cały teren, wraz z budynkami był przeznaczony przez Miasto do sprzedaży. Można przyjąć, że ze względu na ich stan techniczny nikt nie był zainteresowany. Przez to też Miasto postanowiło przerwać procedurę sprzedaży i przeprowadzić ich rozbiórkę. Koniec końców teren jest oczyszczony, uporządkowany i niedługo zostanie wystawiony na sprzedaż – mówi Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Oprócz kompleksu budynków przy ulicy Mickiewicza, w tym miesiącu w Jeleniej Górze rozebrano także kilka mniejszych obiektów - przybudówkę przy ulicy Groszowej oraz pomieszczenia gospodarcze przy ulicy Drzymały.

Koszt wyburzenia kompleksu przy ulicy Mickiewicza wraz z utylizacją odpadów wyniósł ponad 60 tys zł.

Twoja reakcja na artykuł?

18
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
6
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group