Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5610
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: W hołdzie Tadeuszowi Różewiczowi

Poniedziałek, 16 listopada 2015, 11:12
Aktualizacja: 11:15
Autor: Org
Szklarska Poręba: W hołdzie Tadeuszowi Różewiczowi
Fot. Organizator
Zawsze fragment. Tadeuszowi Różewiczowi – Teresa Kępowicz – to nowa wystawa w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie (11 Listopada 23). Wernisaż odbędzie się 20 listopada o godz. 17.00.

Projekt ten powstał z zamiarem upowszechnienia twórczości Tadeusza Różewicza, a w szczególności podkreślenia jego związku z Karkonoszami i Dolnym Śląskiem. Jest to hołd dla Wielkiego Polaka, który swoją twórczością sprawił, że kultura polska zakorzeniła się w Karkonoszach równie głęboko jak niemiecka (co było jego marzeniem i o czym często rozmawiał z Henrykiem Tomaszewskim). Na wystawie prezentowanych będzie 12 obrazów olejnych oraz przedruki wierszy, które były ich inspiracją.

Wystawa współorganizowana jest przez Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze i Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Towarzyszy jej katalog współfinansowany przez wyżej wymienione instytucje, a wydany nakładem Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Premierowa odsłona wystawy miała miejsce w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu . Za chwilę - w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Kolejna edycja odbędzie się w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju (18 grudnia 2015 – 28 lutego 2016).

Dzieła prezentowane na wystawie i reprodukowane w katalogu powstały przy pomocy funduszu stypendialnego ze środków finansowych Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group