Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4412
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Eurocentrum: zakochany w szczegółach

Środa, 3 marca 2010, 19:54
Aktualizacja: Czwartek, 4 marca 2010, 7:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W Eurocentrum: zakochany w szczegółach
Fot. Archiwum T. Biłozor
„Zatrzymane w obiektywie” to tytuł wystawy Tadeusza Biłozora otwartej dziś w Eurocentrum w Jabloncu nad Nisou. Prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego pokazał czeskim widzom zdjęcia fascynujące spojrzeniem na detal.

– Nie ukrywam, że detale fascynowały mnie od zawsze – mówi autor wystawy, który w jabloneckim „Eurocentrum” zaprezentował cztery różne tematycznie zestawy fotografii pod wspólnym mianownikiem: magia szczegółu.

To właśnie one stanowią clou w zdjęciach Tadeusza Biłozora. Fotografik kieruje obiektyw najchętniej na krajobrazy, sakralia i – z racji technicznego fachu – rozmaite urządzenia oraz samochody. Nie pokazuje ich jednak w sposób banalny i oklepany. Fotografie Biłozora to swoiste teatrum z niemal idealnie dobranym światłem i kompozycją obrazu. Rzeczy banalne zyskują nowy wymiar nie straciwszy nic ze swojej prostoty.

Część zdjęć autor już pokazywał na kilku wystawach. Jedna pachnie nowością. To fotografie, które powinny się spodobać miłośnikom motoryzacji. Połyskujące detale rozmaitych pojazdów udowadniają, jak ważne są szczegóły, które – w oderwaniu od całości – komponują się na bardzo udane, przyciągające wzrok zestawieniem barw obrazy.

Wernisaż zgromadził kilku fotografów, przyjaciół autora z Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, a także gospodarzy, czeskich twórców z grupy Kontakt, do której należą także polscy pasjonaci fotografii. Wszystkich przywitała po polsku Marta Prohazkova, szefowa Eurocentrum. Otwarcie wystawy uświetniły mini-recitalem dwie urocze flecistki, uczennice szkoły muzycznej w Jabloncu nad Nisou.

Cykliczne wystawy naszych fotografików w Eurocentrum (rok temu wystawiał tam swoje prace Janusz Pytel) to jedno z nielicznych – niestety – wydarzeń łączących dwa miasta partnerskie: Jelenią Górę i pełen czaru Jablonec nad Nisou.

Tadeusz Biłozor, prezes JTF, jest także członkiem Fotoklubu RP. Na swoim koncie ma dziesiątki wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group