Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9957
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Chemiku nie tylko nauką żyją

Piątek, 29 kwietnia 2016, 8:28
Aktualizacja: 8:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Chemiku nie tylko nauką żyją
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbył się Dzień Otwarty, podczas którego uczniowie i grono pedagogiczne popularnego „Chemika” prezentowali bazę szkoły, a także liczne zajęcia dodatkowe, m.in. taneczne i teatralne.

Już na wstępie gimnazjaliści mogli „zalogować się” na specjalnie przygotowanej tablicy w holu, pozostawiając swój ślad po wizycie w „Chemiku”. W ofercie szkoły znalazły się warsztaty geograficzne, podróże po krajach anglojęzycznych, historyczne potyczki, „co fizyka ma wspólnego z rzeczywistością?”, warsztaty: medialne, twórcze, psychologiczne, biochemiczne, czy pokaz doświadczeń chemicznych i eksperymentów.

- Jest to okazja, żeby zaprezentować szkołę w całej krasie, pokazać wszystkie zakątki, którym dysponujemy. Nie wszystko jest widoczne każdego dnia, a dzisiaj można zajrzeć tam, gdzie prowadzone są zajęcia – powiedziała Elwira Kozak, dyrektorka ZSOiT. - Chcielibyśmy otworzyć sześć-siedem klas pierwszych, ale jeżeli otworzymy pięć, też będziemy zadowoleni – dodała dyrektorka „Chemika”. Wśród profili szkoła oferuje: technika analityka, a jak uda się nabór to również technika optyka. Ponadto w liceum są takie profile jak: biologiczno-chemiczny (w tym trzy laboratoria chemiczne), medialny (szkoła posiada radiowęzeł oraz gazetkę szkolną), a także psychologiczny, lingwistyczny, matematyczny czy artystyczne. Placówka posiada też trzy sale gimnastyczne oraz boisko „orlik”.

Uczniowie chwalą sobie szkołę, w której pobierają naukę. – Trudno jest mi pogodzić szkołę z treningami, ale pani dyrektor jest wyrozumiała – powiedział bokser klubu Red Fighters Oskar Wierzejski, który chodzi do drugiej klasy liceum.

- Przedstawienie „Psychiatryk” opowiada o historii naszej szkoły, która kiedyś była psychiatrykiem. Sposób przekazu miał dotrzeć do przyszłych uczniów - powiedziała Wiktoria Ornaf, uczennica klasy pierwszej LO. - Na co dzień mamy zajęcia artystyczne, to nie jest nasz pierwszy spektakl. Mamy zajęcia z różnymi reżyserami – dodała jedna z aktorek „Psychiatryka”.

- Spektakl był pierwszy raz pokazywany na 70-lecie szkoły w październiku, powstał w ramach warsztatów z performerem Darkiem Fodczukiem, związane z współpracą z Teatrem Cinema i Jeleniogórskim Centrum Kultury – powiedziała Beata Krop, nauczycielka języka angielskiego, prowadząca zajęcia artystyczne. - Wielu młodych ludzi bardzo chce różne rzeczy robić, tylko trzeba im to umożliwić – dodała Beata Krop.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
58
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group