Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6038
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W „Bajce” pod policyjnym parasolem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 marca 2009, 14:43
Aktualizacja: Sobota, 21 marca 2009, 19:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jak sprawić, aby najmłodsi mieszkańcy miasta byli jak najmniej narażeni na pułapki codzienności? Receptę znalazła Danuta Razmysłowicz z policji, która opracowała specjalny program mający pomóc w bezpiecznym wychowaniu maluchów.

Dziś w Niepublicznym Przedszkolu „Bajka” oficjalnie zainaugurowano wdrożenie programu „Przedszkolak pod policyjnym parasolem”, którym objęte zostaną wszystkie tego typu placówki w mieście. Dzieci – dzięki koalicji na rzecz bezpieczeństwa (wchodzą w nią służby mundurowe i wolontariusze) – będą poznawały zasady życia bez niepotrzebnego ryzyka. – Co wiąże się z przechodzeniem na czerwonym świetle, jak reagować w przypadku agresji psa i zaczepek osób nieznajomych, które nie zawsze mają dobre zamiary – mówiła nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

– Bardzo często ofiarami wypadków na drogach czy przemocy stają się właśnie najmłodsi. Sami w przedszkolu prowadzimy takie działania, aby uczulić dzieci na czyhające niebezpieczeństwa. Ten program bardzo nam w tym pomoże – mówiła Krystyna Michalak, dyrektorka „Bajki” w obecności zaproszonych szefowych innych przedszkoli oraz gości: zastępcy prezydenta Zbigniewa Szereniuka, naczelnika wydziału oświaty Waldemara Woźniaka, wizytatorek kuratorium i przedstawicieli służb mundurowych.

Wychowankowie „Bajki” zaprezentowali program artystyczny: piosenki oraz tańce. Każde z dzieci otrzymało gadżety oraz symbol działań: parasolkę z logiem akcji.

Podczas konferencji dyskutowano o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Głos zabrał, między innymi, pionier wprowadzenia do szkół i przedszkoli zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy, Marian Stebelski. Zaprosił wszystkich do skorzystania z serwisu e-learningowego www.dodn.jgora.pl, gdzie umieszczono prezentację dotyczące zagadnienia.

Mieczysław Stelmach ze straży pożarnej zaprosił dzieci do zwiedzania komendy. Tomasz Szczurowski, naczelnik wydziału prewencji z policji, zapowiedział, że do poszczególnych przedszkoli przyjadą policyjne radiowozy z prelegentami i prezentacjami na temat bezpieczeństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Matka dziecka 20-03-2009 17:19
brawo !!!!!!!! brawo dla Przedszkola "Bajka " wychowawców nauczycieli i P. dyrektor no i dla służb państwa :)
kwakwa 20-03-2009 20:09
bardzo dobra inicjatywa, oby tylko nie był to jednorazowy strzał i to oraz inne przedszkola na stałe zostaną objęte mundurową opieką, rozumiem, że zbieg w/w akcji oraz kryzysu (policyjne limity paliwa) spowodują stałą obecność patroli pieszych przy przedszkolach i cieszy mnie że tym razem kolega rybarczyk zaakcentował obecność naszej służby w takich działaniach chociaż z treści artykułu nic takiego nie wynika
~ 20-03-2009 20:19
Jasne że super że coś się robi dla Maluchów i edukacji tego typu nie za wiele, ale to nie jest super nowość bo od kiedy mam dzieci w przedszkolu co roku są spotkania ze służbami mundurowymi i omawiane różne zagrożenia a psiak ze straży granicznej robi furorę.
~Dociekliwy 20-03-2009 22:12
Nie tylko Pan Stebelski wprowadza pierwszą pomoc do przedszkoli, od dawna ze Strażą Miejską współpracuje Pan Robert Kaczmarek, ucząc najmłodszych prawidłowych zachowań i udzielania pierwszej pomocy adekwatnie do wieku dzieciaczków. To tak dla wyjaśnienia. Wiele dobrego zrobiła też Fundacja Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga - kamizelki dla dzieci ze szkół i przedszkoli z powiatu Jelenia Góra. Pozdrawiam Dociekliwy Rodzic
~to ciekawe 20-03-2009 23:43
Foto nr.5 i 28 Przecież to kieliszki się odwraca aby nie lano do nich.A może dzieci dały starszakom kawę bez alkoholową , że powywracały się naczynia.obserwator -spekulant
~nnn 21-03-2009 9:50
"Każde z dzieci otrzymało gadżety oraz..." Przecież to nieprawda. Moje dziecko chodzi do tego przedszkola i nie uczestniczyło w tym spotkaniu. CZy tylko wybrani mogli się uczyć bezpieczeństwa, dyskryminacja dzieci w przedszkolu Bajka
~prawda 21-03-2009 11:08
moje dziecko tez tam chodziło i naprawde dyskryminacja straszna tam jest!!!!!
~ali 21-03-2009 12:21
nie wszystkie przedszkolaki brały udział w akcji, a szkoda. poza tym dobrze byłoby zadbać aby bezpieczna była przede wszystkim droga do szkoły czy przedszkola. w okolicy ulic Armii Krajowej i Piłsudzkiego niestety bezpiecznych przejśc rzez ulicę nie ma a jest tam zlokalizowanych kilka szkół i przedszkoli. Ruch na ulicacg dość duży a przejścia ( szczególnie te zlokalizowane na rogach ulic) w żaden sposób nie są zabezpieczone, nie ma ani sygnalizacji świetlnej, ani nikogo kto przeprowadzałby dzieci przez ulice. Na ulicy A. Krajowej jest podstawówka, wiele dzieci, szczególnie tych młodszych przezbiega przez ulice. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. a można byłoby zatrudnić osobe do przeprowadzania dzieci przez ulicę, albo chociaż światła zainstalować. to samo dzieje sie na rogu ul. A. Krajowej, pod samą komendą, zaparkowane tam samochody sprawiają, że przed przejściem nie widać czy jedzie samochód i przechodzić trzeba na "czuja". dla dzieci które nie są zbyt wysokie jest to prawdziwe zagrożenie. niejednokrotnie byłam świadkiem takich sytuacji, gdy dzieci wracające ze szkoły na chybił trafił przebiegały tam przez ulice, bo innego sposobu nie ma (jedna strona ulicy jest zastawiona samochodami pod samo przejście, niektórzy staja nawet bezpośąrednio na przejściu) a policja pod której nosem się to dzieje w żaden sposób nie reaguje ani nie stara się tego zmienić. wszystko do pierwszego nieszczęścia kiedy ktoś tam zginie, ale wtedy będzie już za późno!
kwakwa 22-03-2009 9:44
ali ma rację, niedaleko jest komisariat a kierowcy walą w ch... na całego, niegdyś bywały tam patrole ale to było chyba tylko na pokaz, po kilku skargach, ludzie tam jeżdżą i parkują jak chcą policja nic nie robi...gdzie prewencja i dzielnicowi...zza biurek i do roboty na ulicy...
~ago od kosmosu 22-03-2009 16:20
Ciekawe, co tak rozanieliło Pana Mariana i Panią Danutę (zdj.35)?
~bujgtyh 22-03-2009 21:41
Zdjęcie nr 5 powala. Czy ten gościu nie grał w jakimś filmie dla dzieci?
~Nauczycielka 23-03-2009 11:44
Odpowiadając na zarzuty :Nie ma tu dyskryminacji, owe spotkanie nie było dla dzieci lecz dla dorosłych biorących udział w akcji. Dzieci z 2 grup przygotowały program artystyczny dla uczestników konferencji i to one zostały obdarowane przez policję parasolami, niestety przedszkole liczy bardzo dużo dzieci i policja nie miała , aż tyle gadżetów. Program jest wdrażany sukcesywnie zarówno przez osoby zaproszone jak i na co dzień przez nauczycieli ale gdyby rodzice interesowali się bardziej swoimi pociechami , to doskonale by o tym wiedzieli , a nie tylko krytykowali .To także rodziców rola ,aby informować dzieci o zagrożeniach jakie mogą spotkać i jak ich unikać . Spotkanie ,miało na celu między innymi zwołanie wszystkich , aby umówić się z nimi co do dalszych działań . Miesiąc wcześniej było spotkanie z wszystkimi dziećmi i policją jak zachowywać się gdy atakuje nas pies , gdy przechodzimy przez jezdnię itd. To też można było przeczytać na Jelonce, ale o tym już drodzy rodzice nie pamiętacie... Szkoda!!!
~ 25-03-2009 6:25
co byłoby gdyby ten pan miał włosy? (zdj. 5) - udała się znakomicie ta fotka!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group