Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 5997
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W „Bajce” pod policyjnym parasolem

Piątek, 20 marca 2009, 14:43
Aktualizacja: Sobota, 21 marca 2009, 19:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W „Bajce” pod policyjnym parasolem
Fot. TEJO
Jak sprawić, aby najmłodsi mieszkańcy miasta byli jak najmniej narażeni na pułapki codzienności? Receptę znalazła Danuta Razmysłowicz z policji, która opracowała specjalny program mający pomóc w bezpiecznym wychowaniu maluchów.

Dziś w Niepublicznym Przedszkolu „Bajka” oficjalnie zainaugurowano wdrożenie programu „Przedszkolak pod policyjnym parasolem”, którym objęte zostaną wszystkie tego typu placówki w mieście. Dzieci – dzięki koalicji na rzecz bezpieczeństwa (wchodzą w nią służby mundurowe i wolontariusze) – będą poznawały zasady życia bez niepotrzebnego ryzyka. – Co wiąże się z przechodzeniem na czerwonym świetle, jak reagować w przypadku agresji psa i zaczepek osób nieznajomych, które nie zawsze mają dobre zamiary – mówiła nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

– Bardzo często ofiarami wypadków na drogach czy przemocy stają się właśnie najmłodsi. Sami w przedszkolu prowadzimy takie działania, aby uczulić dzieci na czyhające niebezpieczeństwa. Ten program bardzo nam w tym pomoże – mówiła Krystyna Michalak, dyrektorka „Bajki” w obecności zaproszonych szefowych innych przedszkoli oraz gości: zastępcy prezydenta Zbigniewa Szereniuka, naczelnika wydziału oświaty Waldemara Woźniaka, wizytatorek kuratorium i przedstawicieli służb mundurowych.

Wychowankowie „Bajki” zaprezentowali program artystyczny: piosenki oraz tańce. Każde z dzieci otrzymało gadżety oraz symbol działań: parasolkę z logiem akcji.

Podczas konferencji dyskutowano o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Głos zabrał, między innymi, pionier wprowadzenia do szkół i przedszkoli zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy, Marian Stebelski. Zaprosił wszystkich do skorzystania z serwisu e-learningowego www.dodn.jgora.pl, gdzie umieszczono prezentację dotyczące zagadnienia.

Mieczysław Stelmach ze straży pożarnej zaprosił dzieci do zwiedzania komendy. Tomasz Szczurowski, naczelnik wydziału prewencji z policji, zapowiedział, że do poszczególnych przedszkoli przyjadą policyjne radiowozy z prelegentami i prezentacjami na temat bezpieczeństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group