Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7938
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Utknęli z dzieckiem i psami...na Śnieżce

Wtorek, 29 marca 2022, 5:58
Autor: WAC
Karkonosze: Utknęli z dzieckiem i psami...na Śnieżce
Fot. GOPR
Ratownicy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego musieli udzielić pomocy grupie Niemców z dzieckiem w wózku, którzy przecenili swoje siły podczas wycieczki na Śnieżkę.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. W godzinach popołudniowych, ratownik dyżurny odebrał zgłoszenie o utknięciu sześciu obywateli Niemiec, wraz z trzema psami oraz dzieckiem i wózkiem spacerowym na Drodze Jubileuszowej na zboczach Śnieżki. Do bezpiecznego sprowadzenia w dół niefrasobliwych turystów zostały zadysponowane cztery zespoły ratowników - w tym jeden ze wsparciem z czeskiej Horskiej služby.

Ten wypadek, jest składową źle zaplanowanej trasy, załamania pogodowego oraz złego przygotowania się na zimowe warunki – informuje GOPR. - Pamiętajmy, że mimo wysokich temperatur, w szczytowych partiach gór pokrywa śniegowa dalej jest bardzo duża - a ograniczenia związane z zamknięciem szlaków ze względu na zagrożenie lawinowe - dalej obowiązują. Nie zapominajmy również, że w trakcie dnia może dochodzić do nagłych zmian pogodowych w postaci mocnego wiatru, zachmurzenia i spadającej temperatury. Bądźmy na to przygotowani.

Twoja reakcja na artykuł?

3
4%
Cieszy
14
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
3%
Smuci
19
25%
Złości
38
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group