Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 9851
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ustawiali przetargi medyczne

Środa, 20 kwietnia 2022, 6:08
Autor: WAC
Region: Ustawiali przetargi medyczne
Fot. archiwum
Na zlecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu dokonano zatrzymania trzech osób, podejrzanych o ustawianie postępowań przetargowych na sprzęt medyczny dla placówek służby zdrowia na terenie kraju.

Zatrzymani to pracownicy placówek służby zdrowia: naczelna pielęgniarka w powiatowym centrum medycznym, p.o. kierownika filii stacji pogotowania ratunkowego oraz pracownik w dziale zamówień stacji pogotowia ratunkowego. To kolejne zatrzymania w toku tego śledztwa.

Ustalony do tej pory mechanizm działania sprawców polegał na tym, że jeden z podejrzanych – przedstawiciel znanej firmy dostarczającej sprzęt medyczny dla placówek służby zdrowia, w tym urządzeń do kompresji klatki piersiowej i defibrylatorów - posiadając szerokie znajomości wśród osób zajmujących się kwestią przetargów w placówkach medycznych na terenie kraju, wchodził z nimi w nieformalne porozumienie. Jeszcze przed ogłoszeniem przetargów osoby zatrudnione w podmiotach medycznych przekazywały mu informacje o ich planowaniu, po czym uzgadniały z nim specyfikacje istotnych warunków zamówienia w taki sposób, by warunki te spełniał w największym stopniu sprzęt firmy, którą reprezentował.

Zatrzymanym prokurator przedstawił zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, utrudniania przetargów publicznych oraz składania fałszywego oświadczenia - informuje Prokuratura Regionalna. - W stosunku do całej trójki zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu wykonywania czynności związanych z przetargami publicznymi. W śledztwie zarzuty do tej pory usłyszało 9 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

2
7%
Cieszy
6
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
11%
Złości
15
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
674
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group