Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2637
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Upiły się zamiast dbać o dzieci

Sobota, 29 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 29 lipca 2006, 12:26
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Upiły się zamiast dbać o dzieci
Fot. Jelonka.com
Dwie pijane matki zatrzymała w piątek wieczorem policja. Kobiety miały opiekować się swoimi dziećmi, które były brudne i zaniedbane.

– Informację o tym, że w jednym z mieszkań w Jeleniej Górze jest pijana kobieta z dzieckiem otrzymaliśmy od anonimowej osoby – mówi sierż. sztabowa Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wysłany na miejsce patrol stwierdził, że w lokalu przebywają dwie panie, w stanie upojenia alkoholowego. Było z nimi czworo dzieci w wieku do trzech lat. – Kobiety były tak pijane, że nie potrafiły podać daty urodzenia dzieci. Te płakały, były brudne i bardzo zaniedbane – informuje policja.
U każdej z kobiet stwierdzono ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Matki w wieku około 30 lat zatrzymano w policyjnym areszcie. Dzieci przekazano najpierw do szpitala a później do placówki opiekuńczej przy ulicy Sobieskiego. Tam zostały wykąpane i ubrane.

Kobietom za zaniedbanie obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swoim małoletnim dzieciom grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

– Znane są ostatnie przypadki, kiedy pijane kobiety zupełnie nie kontrolują tego, co robią ich dzieci. W Warszawie, z powodu upojenia alkoholowego matki, z okna z ósmego piętra wypadło dwóch chłópców. Zginęli na miejscu – dodaje D. Razmysłowicz.
– Na szczęście w jeleniogórskim przypadku interwencja policji zapobiegła jakiejś tragedii.

Stróże prawa dziękują anonimowym informatorom za powiadamianie o takich sytuacjach. – Jeśli ktoś zauważy coś niepokojącego, nie powinien wahać się. Można zadzwonić na numer alarmowy policji 997. Jesteśmy po to, aby każdy sygnał sprawdzić – podkreśla sierż. sztabowa Danuta Razmysłowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1166
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group