Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8429
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Udana impreza miłośników miodu

Niedziela, 20 września 2015, 19:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 września 2015, 13:50
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Udana impreza miłośników miodu
Fot. Karolina Matusewicz
W weekend (19–20.09) na Placu Piastowskim w Cieplicach odbywały się XVI Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie, które każdego roku przyciągają pszczelarzy i wielbicieli miodu, a także handlowców i wystawców z Polski, Czech i Niemiec.

Impreza ma na celu nie tylko popularyzowanie produktów pszczelich, ale jest także okazją do wymiany praktycznej i teoretycznej wiedzy przez pszczelarzy z Polski, Czech i Niemiec.

W sobotę pogoda dopisała uczestnikom. Wielu pszczelarzy, mieszkańców, turystów i kuracjuszy przemierzało Plac Piastowski. Liczne stoiska handlowe oferowały różne rodzaje miodów i inne wyroby pszczelarskie, a także rękodzieło, zdrową żywność oraz alkohole. W niedzielę, choć było chłodniej i przelotnie padało, cieplicki deptak nie świecił pustkami.

Podczas imprezy nie zabrakło okazji do degustacji miodów, których całą gamę oferowali pszczelarze. Akacjowe, lipowe, z terenów leśnych, malinowe, gryczane i wiele innych czekało na nabywców. Każdy mógł się dowiedzieć, jakie właściwości ma dany rodzaj miodu i na jakie dolegliwości warto go stosować.

Osoby zajmujące się pszczelarstwem miały okazję do wymiany doświadczeń i zakupu profesjonalnego sprzętu pszczelarskiego, uli, a nawet słoików i etykiet.

Imprezę uświetniły swoimi występami zespoły muzyczne i folklorystyczne, m.in. „Jeleniogórzanie”, „Wojcieszowianie” i „Złote nutki” z Przedwojowa. Koncerty te były atrakcją zwłaszcza dla kuracjuszy, którzy dzięki nim mieli okazję do poznania lokalnego folkloru i twórczości mieszkańców regionu.

Z okazji tego święta pszczelarzy, w niedzielę o godzinie 10.00, w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Cieplicach odbyła się uroczysta msza, której przewodniczył kapelan pszczelarzy diecezji legnickiej – ks. Czesław Misiewicz. Oprawę muzyczną mszy uświetniła orkiestra dęta.

Organizatorem imprezy był Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze, a patronat objęło Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1205
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group