Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7290
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Tysiąc euro za głowę złodzieja

Poniedziałek, 10 marca 2008, 15:28
Aktualizacja: Wtorek, 11 marca 2008, 7:51
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Tysiąc euro za głowę złodzieja
Fot. Janusz Lewicki
Taką sumę może dostać osoba, która wskaże złodziei lub przyczyni się do ich ujęcia. Mowa o przestępcach, którzy upodobali sobie Goerlitz i tamtejszy powiat. Od początku roku z niemieckich ulic i garaży zniknęły 33 pojazdy!

– Sprawcy kradli przede wszystkim pojazdy marki Audi i Volkswagen. Nie wykluczone jest, że znaczna część pojazdów przerzucana jest na wschód. Z tego powodu Komisariat Policji w Görlitz prowadził od połowy stycznia wzmożone kontrole – podali niemieccy stróże prawa w specjalnym komunikacie. Policjantów z Görlitz wspomagali koledzy z Oddziałów Interwencyjnych Saksońskiej Policji, Policji Federalnej, oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Dyrekcja Policji Łużyce Górne - Dolny Śląsk stworzyła grupę specjalną w celu zwalczania przestępczości samochodowej na terenie miasta Görlitz. W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze z pionów prewencji i policji kryminalnej, Policji Federalnej, oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Grupa ta pod nazwą "Mobile" wspomagana jest przez specjalistów Krajowego Urzędu Kryminalnego Saksonii.

Dyrekcja Policji Łużyce Górne - Dolny Śląsk wyznaczyła nagrodę pieniężną w wysokości 1000- Euro za informacje, które doprowadzą do wyjaśnienia kradzieży samochodów w Görlitz.

Informacje w języku polskim można przekazywać pod numerami telefonów : 075 6494217, lub. tel komórkowym 0606778294

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group