Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6855
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tylko obwodnica Kaczorowa

Środa, 12 lutego 2020, 10:01
Aktualizacja: Piątek, 14 lutego 2020, 12:16
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Tylko obwodnica Kaczorowa
Fot. Przemek Kaczałko
W rządowym programie budowy 100 obwodnic znalazł się projekt dotyczący Kaczorowa. To jedyna obwodnica w naszym regionie, którą politycy Prawa i Sprawiedliwości zaplanowali na najbliższe lata.

W minioną sobotę minister insfrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił program budowy 100 obwodnic w Polsce.

To realizacja naszych obietnic z kampanii wyborczej do parlamentu - zaznacza na wstępie Krzysztof Mróz, senator RP.

Program ma kosztować ok. 28 miliardów złotych i będzie realizowany w latach 2020-2030.

Lokalnym parlamentarzystom udało się wpisać, że jedna z tych 100 obwodnic, to będzie obwodnica Kaczorowa - ogłosił senator.
Obecnie zostało opracowanych 11 wariantów obwodnicy Kaczorowa - długości od 3 km do 8,5 km. Jeden z wariantów zawiera budowę tunelu, bo z uwagi na uwarunkowania środowiskowe i ukształtowanie terenu - jest ona trudna w realizacji. Chcemy do końca bieżącego roku wybrać - po konsultacjach społecznych - odpowiedni wariant. Następnie decyzja środowiskowa do końca 2021 r., a później projekt budowlany, pozwolenie na budowę i realizacja od roku 2022-2023 - zapowiada polityk PiS dodając jednocześnie, że od obwodnicy Bolkowa do obwodnicy Kaczorowa droga będzie modernizowana w obecnym śladzie i zostanie zrealizowana szybciej.

Na terenie Dolnego Śląska w rządowym programie zaplanowano też obwodnice Głogowa, Legnicy, Milicza, Oławy, Międzyborza i Złotego Stoku. Nie ma wśród nich Jeleniej Góry czy Szklarskiej Poręby, o których mówi się od wielu lat.

Prezydent Jerzy Łużniak nie zgłaszał się do mnie z taką propozycją (dokończenia obwodnicy południowej Jeleniej Góry - red.). Słyszałem o tym jeszcze, gdy byłem radnym, a prezydentem był Marek Obrębalski. W Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie rządzą koledzy z Platformy Obywatelskiej i nie mam żadnej wiedzy, aby podjęli jakiekolwiek działania - do mnie się nie zgłaszali - wyjaśnia Krzysztof Mróz, który zachęca samorządowców do korzystania z programów rządowych.

Twoja reakcja na artykuł?

32
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
7%
Nudzi
5
7%
Smuci
13
17%
Złości
21
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (78) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group