Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6488
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 2 marca 2008, 15:40
Aktualizacja: 15:42
Autor: RED
Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. RED
W najnowszym, 73. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.
Diabelski „mecenas”
Wyłudzał od ludzi pieniądze podając się za adwokata i proponując pomoc w pisaniu pism oraz załatwianiu spraw urzędowych. W rzeczywistości nie potrafił napisać poprawnie prostego zdania. Dotarliśmy do pokrzywdzonych przez Grzegorza W., byliśmy też podczas jego zatrzymania.

Podmuch grozy Emmy
Jakie zniszczenia wyrządziła wichura, która przeszłą nad Jelenią Górą?

Twardą ręką
W okresie czteroletniego panowania Macieja Biardzkiego na stanowisku dyrektora szpitala wojewódzkiego odeszło z tej placówki kilkunastu doświadczonych i wysokiej klasy lekarzy – specjalistów, w tym kilku ordynatorów. Czyja to wina?

Koszmar szukania
O tym, co przeżywała przez dwa lata córka zaginionego w lipcu 2006 roku, Ignacego W., wie tylko ona sama. To koszmarna plątanina myśli i układanie w głowie w dzień i w nocy spisu miejsc, które można byłoby jeszcze sprawdzić w poszukiwaniu ojca. Zwłoki starszego pana leżące na łące między Staniszowem a Malinnikiem, przypadkowy przechodzeń odkrył w miniony wtorek rano.

Betonowe życie
Według czarnych scenariuszy miało się po czterdziestu latach rozsypać. Nie sprawdziły się: wciąż dzielnie stoi. Dla jednych jest przystanią życia i najpiękniejszym miejscem w Jeleniej Górze. Dla innych – zakałą miasta i postkomunistycznym wrzodem. Zabobrze.

Ośrodek niezgody
Jeleniogórski Ośrodek Doradztwa Metodycznego ma pomagać nauczycielom, tymczasem niewielu z nich w ogóle wie, czym ta placówka się zajmuje. – Pracujemy pełną parą – ripostuje dyrektor Lech Skuza. A władze miasta podjęły już działania w kierunku likwidacji JODM. Drogę ku temu otworzyli w miniony wtorek radni.

Gołębiewski zbawi góry?
Na powstanie centrum konferencyjnego w Karpaczu liczą nie tylko samorządowcy, handlowcy, ale i gestorzy bazy turystycznej. Już przy samej budowie hotelu pracę znalazło 250 osób, głównie z Kotliny Jeleniogórskiej. Inwestycja zaczęła natomiast przeszkadzać... Niemcom.

Era ognia
To rekordowy rok pod względem pożarów. Od stycznia było ich ponad sto. Dlaczego tak się dzieje i jak powstrzymać podpalaczy łąk, którzy są prawdziwą plagą?

Idole do odstrzału
Komunistyczni przywódcy nie będą już patronami ulic w naszych miastach. Instytut Pamięci Narodowej grozi sądem samorządom, które nie pozbędą się symboli epoki PRL. – Chętnie to zrobimy, ale... na koszt państwa – odpowiadają burmistrzowie i wójtowie gmin.

Odnaleźli sukces
Teatr Odnaleziony działa dopiero kilka miesięcy, a już zyskał sporą rzeszę fanów. – To lepsze niż przedstawienia w Norwidzie! – komentowała publiczność.

W numerze ponadto:
- szał zakupów, czyli jak się bronić przed nieuczciwymi sprzedawcami?
- Medycyna i Zdrowie
- Jelonka Wczoraj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group