Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6005
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turniej szachowy szkół ponadgimnazjalnych

Środa, 9 listopada 2016, 7:34
Aktualizacja: 7:39
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Turniej szachowy szkół ponadgimnazjalnych
Fot. Robert Czepielewski
Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze nie zwalnia tempa w organizowaniu imprez sportowych, których celem jest propagowanie sportu w szkołach ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Wczoraj (8.11) na szachownicach rywalizowali uczniowie prawie wszystkich szkół średnich.

W turnieju szachowym swoje reprezentacje wystawiły szkoły: ZSO nr 1, ZSO nr 2, ZST „Mechanik”, ZSET, ZSLiZ nr 2, ZSP-U w Sobieszowie oraz ZSOiT - w sumie w turnieju udział wzięło 32 uczestników. Zwyciężyła drużyna ZSOiT, która weźmie udział w finałach strefowych (30 listopada w hali sportowej MOS). Liczba uczestników nie była zaskoczeniem dla organizatorów, bo szachy są bardzo popularne wśród młodzieży.

- Szczerze mówiąc, dawniej myślałam, że niewiele osób, moich rówieśników gra w szachy. Ale kiedy poszłam do mojego technikum, zauważyłam jak wiele jest osób grających w szachy i to całkiem dobrze – powiedziała Maja Sikora, uczennica II klasy Zespołu Szkół Elektronicznych, którą gry w szachy nauczył tato. Maja powiedziała także, że szachy nauczyły ją cierpliwości oraz logicznego myślenia i ten rodzaj spędzania wolnego czasu nad planszą poleca wszystkim, a szczególnie młodym ludziom, bo jest to czas o wiele lepiej spożytkowany, niż na grach komputerowych.

Wyniki wczorajszego turnieju w kategorii szkół ponad gimnazjalnych:
1 miejsce ZSOiT 14 pkt.
2 miejsce ZSEL 12 pkt.
3 miejsce ZSO nr 1 10 pkt.

Współorganizatorem turnieju był Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group